Candy school

candy-sporteuroZamiłowanie do nowoczesności widać na każdym kroku. Dzięki postępowi technicznemu co raz pojawiają się nowe wynalazki oraz innowacyjne rozwiązania w każdej dziedzinie życia. Współczesna architektura także inspiruje się nowoczesnością, a przejawy tego widać na ulicach miast. Najlepszym przykładem tego zjawiska jest Candy School.Chalmers Campus Lindholmen to szwedzka, futurystyczna i kolorowa budowla Uniwersytetu w Gothenburgu. Wyróżnia się na tle innych budynków architektonicznych cylindryczną konstrukcją i fasadą, dynamiczną geometrią kątową, zjawiskową strukturą oraz mozaiką okien w pełnej palecie kolorów. To niepospolite dzieło architektury zostało zaprojektowane z wielkim smakiem i wykonane z niezwykłą starannością przez Wingårdha Arkitektontora. Głównym źródłem jego inspiracji była epoka renesansu. school-sporteuro

Candy School jest skomplikowaną, acz ujmującą i olśniewająco wizualną konstrukcją. W dużej mierze pokryta zielenią fasada budynku polega na wytworzeniu wielofunkcyjnej powłoki, adaptacyjnej i interaktywnej, która wykorzystuje energię słoneczną za pomocą ruchomych ekranów. Tym sposobem zapewnia ona oszczędność energii oraz pozytywnie wpływa na komfort wnętrza budynku. Candy School to poniekąd propaganda zarówno ciekawszego i szalonego trybu życia, jak i szacunku dla otaczającej nas natury.

W tym niezwykłym nowoczesnym budynku odbywają się zajęcia z zakresu architektury, technologii i nauk przyrodniczych.

Ten niezbadany wybryk ludzkiej wyobraźni można określić jako „sztukę funkcjonalną”, która przyciąga tłumy ciekawskich gapiów z aparatami fotograficznymi wszelkiej maści!


Anna Tłustochowicz, fot.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ