Box Office: Drugie zwycięstwo z rzędu “Toy Story 4”

58 milionów dolarów. Tyle w ten weekend udało się zarobić czwartej odsłonie popularnego, animowanego filmu Disneya. Chociaż oznacza to spadek aż o 52% względem weekendu otwarcia, łącznie wciąż jest to prawie 240 milionów w dwa tygodnie. Cała seria zarobiła w rezultacie już blisko 500 milionów dolarów.

Nie ulega jednak wątpliwości, że konkurencja Toy Story 4 do najsilniejszych nie należy.

Pozycja numer 2

Horror “Annabelle wraca do domu”. 12-letnia Mckenna Grace gra Judy Warren, córkę pary zajmującej się śledztwami w sprawach paranormalnych zjawisk. Dziewczynka i jej dwie nastoletnie opiekunki są prześladowane przez demoniczną lalkę. Patrick Wilson i Vera Farmiga powrócą jako małżeństwo Warrenów. Katie Sarife i Madison Iseman grają opiekunki. Gary Dauberman, scenarzysta dwóch poprzednich filmów, nie tylko napisał scenariusz, ale zadebiutował jako reżyser. Film zarobił w trzy dni 20,4 milionów dolarów.

Pozycja numer trzy

Na trzeciej pozycji zadebiutowała komedia romantyczna “Yesterday” z dochodem 17 milionów dolarów. Reżyserem jest laureat Oscara, Danny Boyle, a za scenariusz odpowiada Richard Curtis (“Cztery wesela i pogrzeb”, “To właśnie miłość”, “Notting Hill”). Film to rock-n-rollowa komedia o muzyce, marzeniach, przyjaźni oraz o długiej i krętej drodze prowadzącej do odnalezienia miłości życia. Po tajemniczym wyłączeniu prądu na kilkanaście sekund, z historii świata znikają wszystkie ślady The Beatles – z kultury, pamięci i półek z płytami. Jack, wokalista i kompozytor, który próbuje przebić się w świecie muzyki (w tej roli Himesh Patel), zaczyna grać piosenki Johna, Paula George’a i Ringo, a wszyscy na świecie słyszą je po raz pierwszy. W filmie zobaczymy też Lily James oraz Kate McKinnon. Film trafi do polskich kin 12 lipca 2019.

Pełna lista amerykańskiego box office:

  1. Toy Story 4 — $57.9 mln
  2. Annabelle wraca do domu — $20.4 mln
  3. Yesterday — $17 mln
  4. Aladdin— $9.3 mln
  5. Sekretne życie zwierzaków domowych 2 — $7.1 mln
  6. Men In Black: International — $6.6 mln
  7. Avengers: Endgame— $5.5 mln
  8. Laleczka— $4.3 mln
  9. Rocketman — $3.9 mln
  10. John Wick: Chapter 3 — Parabellum — $3.2 mln

Zobacz również:

Barbara Kurdej-Szatan komentuje sprawę jej zwolnienia z TVP

Źródło: Gamingsociety.pl / Fot. twitter.com/toystory

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5215 More posts in Newsy category
Recommended for you
Naprawa samochodu droższa nawet o 42%

Fiat, Opel i Toyota liderem podwyżek W ciągu zaledwie dwóch lat średni koszt naprawy samochodu...