Borys Szyc startuje z nowym projektem. Teatr internetowy zrobi furorę?

Borys Szyc startuje z nowym projektem. Teatr internetowy zrobi furorę?

Borys Szyc na czterdzieste urodziny postanowił spełnić swoje marzenie. Aktor założył teatr internetowy. Takiego przedsięwzięcia jeszcze w Polsce nie było. Jak to wszystko będzie wyglądało? Artysta uchyla rąbka tajemnicy!

Borys Szyc startuje z nowym projektem. Teatr internetowy zrobi furorę?

Borys Szyc dokładnie w dniu swoich czterdziestych urodzin wystartował z nowym projektem. Artysta chce, aby więcej ludzi oglądało sztuki teatralne, więc otworzył teatr internetowy. Ruszyła już strona internetowa. Przedstawienia będzie można obejrzeć nawet na smartfonie. Kiedy pojawił się pomysł?

„Oczywiście o twoim teatrze internetowym, który będzie dostępny na specjalnej platformie THEMUBA – skrót od angielskich słów THEatre MUsic BAllet. To określa nasz profil działania. Ta platforma ma być tez miejscem spotkań i wymiany myśli. Debat o sztuce i kulturze. Chcemy pokazać ze rozmowa między ludźmi jest czymś wyjątkowo atrakcyjnym. I ja tego nie wymyśliłem specjalnie jako prezent urodzinowy. Pomysł zrodził się już trzy lata temu, kiedy Teatr Telewizji właściwie przestał istnieć a w Polsce zaczęła się era Netflixa, chociaż były to dopiero początki. Siedziałem w domu i myślałem, co tu zrobić, żeby przedstawienia teatralne pokazywać szerszemu gronu” – wyznał Borys Szyc w rozmowie z VIVĄ!

Borys Szyc przyznaje, że marzył o teatrze, który byłby „bliżej” widzów, nie trzeba byłoby wychodzić z domu oraz kupować biletów.

„Zatęskniłem za teatrem, który mógłbym oglądać bez chodzenia do niego i kupowania biletów. Wtedy zaświtał mi w głowie pomysł platformy internetowej, gdzie ludzie mogliby na żywo zobaczyć spektakle emitowane prosto z teatru, z miejsca gdzie były grane w tym właśnie czasie, a jednocześnie mogliby, siedząc w domu oglądać je w komórce albo na komputerze, czy tablecie” – zdradził aktor.

Pierwszy spektakl

12 października widzowie będę mogli obejrzeć pierwszy spektakl transmitowany z Krakowa. Na pierwszy ogień pójdą „Inne rozkosze” według Jerzego Pilcha. Co jeszcze planuje aktor? 

„Pierwszym spektaklem na żywo będą transmitowane z Teatru Stu w Krakowie „Inne rozkosze” według Jerzego Pilcha. Nastąpi to 12 października o godzinie dziewiętnastej, wtedy zabrzmi gong i uniesie się nasza wirtualna kurtyna. W listopadzie natomiast będziemy transmitować gigantyczny koncert z Opery Narodowej – to dwie symfonie które napisał; Grzech Piotrowski i zagrał ze swoją World Orchestra i orkiestrą Opery Narodowej” – mówi Borys Szyc.

Podoba wam się pomysł teatru internetowego? My trzymamy kciuki!

—————————————————————————————————–

Źródło zdjęć: pl.wikipedia.org

ZOSTAW ODPOWIEDŹ