Toothy face – hit internetu!

Niewybredne żarty i zaczepki o erotycznym charakterze kierowane w stronę kobiet przez mężczyzn to zjawisko dość często spotykane na ulicach miast i nie tylko. Niewiele kobiet wie, co w takiej sytuacji robić, jak reagować, w końcu jesteśmy płcią słabszą fizycznie. Na genialne rozwiązanie wpadła Brazylijka – Debora Adorno.

elitedaily.comDziewczyna jakiś czas temu zamieściła na Facebooku opis tego, co się jej przydarzyło. Kiedy szła zatłoczoną ulicą w pewnym momencie uwagę Brazylijki zwróciły bezczelne uwagi na temat jej nóg, bioder i pośladków. Były wypowiadane przez chłopaków, którzy co prawda komplementowali te części ciała, ale w bardzo nieprzyzwoity sposób. Debora Adorno nie uciekła, nie zwróciła im uwagi, zamiast tego zrobiła coś zaskakującego – odwróciła się do niechcianych adoratorów, wystawiając szeroko zęby. Wyglądała idiotycznie, ale właśnie o to jej chodziło. Oczywiście, chłopakom błyskawicznie zrzedły miny. Zamilkli z wrażenia.

Sposób Debory na pozbycie się napastników od razu zrobił furorę w internecie, szczególnie na Twitterze, gdzie funkcjonuje jako Toothy face. Pomysł na Toothy face selfie, czyli „zębatą twarz” został natychmiast podłapany przez kobiety z całego świata. W sieci publikują one swoje zdjęcia, na których mają wyszczerzone zęby. W ten sposób odpowiadają seksualnym napastnikom, którzy nękają je na różne sposoby w mediach społecznościowych.

Co myślicie o sposobie Debory Adorno?

Marta Nagórka

___________

Źródło:http://zeenews.india.com/news/sci-tech/toothy-face-selfie-trending-on-twitter-to-scare-off-sexually-harassing-men_1565303.html, http://bezuzyteczna.pl/nowy-hit-internetu–205641

ZOSTAW ODPOWIEDŹ