Bezpieczne wakacje kamperem z dziećmi

Jeśli uwielbiasz wakacje na łonie natury, ale nie podróżujesz już sam, a z całą rodziną, świetnym pomysłem będzie zakup kampera. Posiadając taki samochód możesz w dalszym ciągu wypoczywać na kempingach, równocześnie nie martwiąc się o nocleg i wygodę małych dzieci, a nawet niemowląt. Poniżej znajdziesz kilka porad jak przygotować się do wyjazdu z najmłodszymi.

Pamiętaj o produktach spożywczych dla dzieci

Wyjazd kamperem wiąże się zazwyczaj z długą jazdą i czasami dość ograniczonym dostępem do sklepów spożywczych. Podróżując zwłaszcza za granicę, pamiętaj, aby zabrać zapas produktów spożywczych dla dzieci. Najmłodsze z nich mają zupełnie inne potrzeby żywieniowe, które niekoniecznie zaspokoisz na stacji benzynowej. Niewygodne może być również gotowanie posiłków w kamperze, dlatego warto z wyprzedzeniem przygotować słoiczki z obiadkami i deserkami na bazie przecierów dla maluchów. Dodatkowo zabierz większą ilość mleka modyfikowanego oraz kaszek dla niemowląt. Dobrze również pomyśleć o przekąskach takich jak: chrupki kukurydziane oraz wafelki. Koniecznie weź ze sobą także zapas wody do picia i soków.

Ochrona przed warunkami atmosferycznymi

Każdy z nas marzy o słonecznych wakacjach, jednak dla dzieci upały mogą być męczące, a w niektórych sytuacjach nawet niebezpieczne.  Pamiętaj, że młoda skóra nie jest odporna na promienie słoneczne, a brak okrycia głowy może szybko doprowadzić do omdleń lub udaru. Zadbaj o to, żeby Twoje dzieci nosiły czapki lub kapelusze podczas słonecznych dni. W aptece zaopatrz się w krem z wysokim filtrem UV, najlepiej taki przeznaczony specjalnie dla najmłodszych. Kremy tego typu posiadają zazwyczaj wyższą ochronę i są wodoodporne. W przypadku, gdy wybieracie się na kemping zabierz ze sobą środki przeciw komarom i kleszczom. Da on wytchnienie nie tylko dzieciom, ale także Tobie. Nikt nie chce wstawać w nocy do dziecka płaczącego z powodu swędzących ugryzień.

Przygotuj się na każdą okoliczność

Niestety w Polsce pogoda w wakacje nigdy nie jest pewna. Nawet, w ciągu ciepłego tygodnia temperatura wieczorami i w nocy może znacząco spaść.  Dobrym pomysłem jest zabranie ciepłych dresów dla dzieci, które sprawdzą się, gdy temperatury spadną w ciągu dnia lub posłużą za piżamę nocą. Zadbaj także o siebie i zapakuj kilka cieplejszych koców. Dodatkowo, aby zapewnić wszystkim bezpieczeństwo na najwyższym poziomie, ubezpiecz kampera.  Wykupienie polisy pozwoli Ci na bezstresowy wypoczynek i pomoc w kryzysowych sytuacjach. Przykładowe ubezpieczenie możesz znaleźć na:  https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/motorhome-insurance/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1270 More posts in Publicystyka category
Recommended for you
słoń leśny
Warszawa: znalezione na stacji metra szczątki należały do słonia leśnego

Zakończono badania nad szczątkami prehistorycznego ssaka, które odnaleziono podczas budowy stacji metra C08 Płocka, na...