Barcelona czy Madryt? Gdzie warto pojechać na city break?

Barcelona czy Madryt? Gdzie warto pojechać na city break?

Hiszpania to jeden z częstszych kierunków wyjazdów turystycznych. Nic w tym dziwnego – w końcu to region, w którym zazwyczaj można liczyć na znacznie lepsza pogodę, niż w tym samym czasie w Polsce. Jednocześnie w części hiszpańskich miast, takich jak Barcelona lub Madryt, można liczyć na nieustanne okazje do dobrej zabawy, dzięki czemu stają się one idealnymi miejscami na weekendowy city break.

Moda na city breaki

Sam city break to nic innego, jak krótki, góra kilkudniowy wyjazd do innego miasta. W Polsce szczególnie popularne są takie krótkie „wypady” (czasem urlopowe, jednak zazwyczaj weekendowe) do innych europejskich miast. Głównie stolic, choć nie tylko, na co wskazuje przykład właśnie wspomnianej Barcelony. A że obecnie loty tanimi liniami są bardzo tanie, decyduje się na nie coraz więcej osób.

Dlaczego Barcelona, a nie Madryt?

Wspomnieliśmy o dwóch głównych miastach docelowych, do których latają turyści chcący odwiedzić Hiszpanię. Jeżeli wycieczka ma być krótka i intensywna, trzeba będzie się zdecydować na tylko jedno z nich. Jeżeli zastanawiasz się które – proponujemy Barcelonę.

Powodów jest kilka. Najbardziej prozaiczna z nich to znacznie niższe ceny, co pozwala znacznie bardziej zaszaleć przy tym samym budżecie przeznaczonym na dany wyjazd. Ponadto w okresie letnim Barcelona zyskuje przewagę także dzięki swojej lokalizacji geograficznej. Dlaczego? Ponieważ w przeciwieństwie do Madrytu znajduje się nad morzem.

Oba miasta posiadają liczne zabytki i estetyczną architekturę. Jednak jeżeli porównamy je między sobą, pod względem wizualnym, szybko przekonamy się, że Barcelona jest bardziej zróżnicowana wewnętrznie. To z kolei daje spore możliwości osobom, które zamierzają powrócić z city breaku z mnóstwem ciekawych fotografii.

Samych zabytków oczywiście porównywać nie będziemy, w obu miastach są one wspaniałe. Skoro już jednak polecamy właśnie Barcelonę, wspomnijmy o kilku najciekawszych miejscowych atrakcjach, docenianych tak bardzo, że znalazły się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. A są wśród nich między innymi Pałac Muzyki Katalońskiej (czołowy zabytek katalońskiej secesji), stanowiska skalne z prehistorycznymi rysunkami, czy dziewiętnastowieczny kościół Sacrada Familia słynny z tego, ze jest jednym z najwyższych kościołów świata (co ciekawe, w planach jest dalsze zwiększanie jego wysokości).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1198 More posts in Publicystyka category
Recommended for you
Majówka 2018 – sprawdź, jak możesz ją spędzić tanim kosztem

  Zbliża się jedna z dłuższych majówek w historii, a ty wciąż nie masz pojęcia...