Aplikacja polskiej studentki warta miliony dolarów! Premiera „Spontime” w USA już niedługo!

21-letnia polska studentka Karolina Demiańczuk ze Szkoły Głównej Handlowej wraz z kolegami z innych warszawskich uczelni stworzyła nową aplikację „Spontime”, która umożliwia umawianie się na spontaniczne spotkania. Jak sądzicie czy start-up zaprojektowany przez młodych Polaków podbije światowy rynek? My trzymamy kciuki!

Źródło: www.youtube.com/Spontime Teaser

Polacy potrafią!

Nie od dziś wiadomo, że polscy studenci są niezwykle cenieni na światowym rynku pracy ze względu na swoją wiedzę, umiejętności i kreatywność. Potwierdza to pomysł polskiej studentki Karoliny Demiańczuk, która wraz z grupą innych studentów opracowuje i ulepsza aplikację „Spontime”. Według inwestorów wartość aplikacji oceniana jest na 3 mln dolarów! Pomysłodawczyni odpowiedzialna jest za stronę biznesową, natomiast sprawami technicznymi zajmuje się Michał Tajchert również z SGH, Łukasz Muszyński student PW, Dawid Koncewicz z PJATK oraz Dima Miroshnichenko z WSTI.

Na czym polega aplikacja Spontime?

Pomysł na aplikację jest prosty i zrodził się Karolinie Demiańczyk podczas przerwy między wykładami na uczelni. Dziewczyna samotnie spędzała „okienko”. Aby się nie nudzić i przyjemnie spędzić wolny czas, napisała więc do kilku znajomych z SGH z propozycją wyjścia na kawę. Niestety nie było ich na uczelni. Później dowiedziała się, że jej znajomy również czekała na zajęcia, ale w innym miejscu. Studentka zauważyła, że na rynku nie ma jeszcze aplikacji za pomocą której można poinformować przyjaciół o swoich zamierzeniach. Dlatego wpadła na pomysł stworzenia aplikacji, która ułatwi spontaniczne spotkania towarzyskie bez konieczności wcześniejszego umawiania się oraz rozpoczynania czatu z każdym znajomym z osobna. Dzięki temu osoby zaproszone jednocześnie otrzymają powiadomienie z propozycją. Pomysłodawczyni ma nadzieję, że „Spontime” przypadnie do gustu szczególnie młodym osobom, których tempo życia jest bardzo dynamiczne i często trudno im z wyprzedzeniem ustalić dogodn terminy spotkań. Dzięki aplikacji będzie to niezwykle proste oraz szybkie.

Czy młodzi Polacy osiągną sukces?

Obecnie „Spontime” jest jeszcze w fazie ostatnich testów, gdyż Karolina Demiańczuk wiosną tego roku planuje premierę start-upu w języku angielskim w Stanach Zjednoczonych, a potem chciałaby, aby z aplikacji korzystali mieszkańcy innych krajów. Wraz z zespołem ma już kolejne pomysły na dodanie nowych funkcji oraz wprowadzenia „Spontime” na inne platformy oraz urządzenia. Jednak znawcy zastanawiają się, czy projekt odniesie sukces, gdyż na rynku dostępne są już aplikacje o podobnej funkcji. Natomiast za plus niewątpliwie należy uznać fakt, że dzięki tej apce będziemy mogli zaoszczędzić czas, nie wysyłając swojej „propozycji” do każdego znajomego z osobna. Jak sądzicie czy „Spontime” zostanie zauważone na światowym rynku i odniesie sukces? My sądzimy, że o Karolinie Demiańczuk i jej zespole będzie niedługo głośno i tego młodym studentom życzymy 🙂

 

_________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ