Anna Mucha trafiła do szpitala przez dietę pudełkową. Co się stało?

Anna Mucha: „Chcesz zarabiać niezłe pieniądze?” Gwiazda w nowej kampanii społecznej!

Ruszyła kampania społeczna przeciwko handlarzom ludźmi. W akcję „Stop niewolnictwu” zaangażowało się wiele polskich gwiazd. Jedną z nich jest Anna Mucha. Aktorka przestrzega Polaków przed pochopnymi decyzjami, które mogą być brzemienne w skutkach.

Anna Mucha: „Chcesz zarabiać niezłe pieniądze?” Aktorka gwiazdą nowej kampanii społecznej!

„Chcesz zarabiać naprawdę niezłe pieniądze? nie musisz znać języka, daj na chwile swój paszport, dowód … szybka decyzja. Podpisz się tylko TU, my resztę załatwimy … a teraz pracuj. 20 godzin na dobę, bez wynagrodzenia, bez przerw, bez jedzenia i picia, spisz w piwnicy… a jak się nie podoba to … łomot.

Oszust nie powie Ci, jak naprawdę będzie wyglądała Twoja praca za granicą. Dla nich nie jesteś człowiekiem, jesteś TOWAREM. Otwórz oczy. S.O.S. przeciw handlarzom i łowcom dusz #stopniewolnictwu Dziewczyny! Pomyślcie zanim się na coś zgodzicie !!!” – napisała Anna Mucha pod zdjęciem na Instagramie.

Poparła ją Kasia Cichopek.

– Dobrze że o tym mówisz! ??Wstrząsnęła mną książka „byłam kochanką Szejka” polecam każdemu kto chce pracować za granicą. Nie ma lepszej przestrogi… – napisała odtwórczyni postaci Kingi Zduńskiej w „M jak miłość”.

https://www.instagram.com/p/Bo_wJrDF52w/?taken-by=taannamucha

Współczesne niewolnictwo

Handel ludźmi to przestępstwo o globalnej skali, które występuje w większości krajów świata. Początkowo pod tym pojęciem rozumiano wyłącznie handel kobietami, zmuszanymi do prostytucji, jednak znaczenie pojęcia uległo znacznemu rozszerzeniu i obecnie obejmuje wszelkie działania skierowane na wyzysk ludzi, niezależnie od płci i wieku, naruszające prawo do decydowania o sobie. Istotą handlu ludźmi jest zniewolenie osoby (lub osób) przy użyciu różnorodnych metod i środków, także nawet za zgodą ofiary. Obecnie handel ludźmi często określany jest jako współczesne niewolnictwo.

Jak jest z Polakami?

Obywatele polscy najczęściej są wykorzystywani za granicą przy pracy przymusowej (zniewolenie poprzez pracę), padają również ofiarą zorganizowanych grup przestępczych, których działalność kryminalna polega na zmuszaniu osób do żebractwa, kradzieży czy wyłudzania kredytów i świadczeń socjalnych. Obecnie większość ofiar to mężczyźni, zwykle w średnim wieku, gdyż sprawcy wykorzystują ich trudną sytuację na rynku pracy.

W związku z niską świadomością społeczeństwa na temat zagrożeń związanych z handlem ludźmi powstała kampania społeczna pt. “S.O.S. przeciw handlarzom i łowcom dusz” realizowana przez Wydział Prewencji Komendy Stołecznej Policji oraz ich partnerów.

https://www.facebook.com/stopniewolnictwu/photos/a.261082258081302/269263297263198/?type=3&theater

———————————————————————————————–

Źródło zdjęć: pl.wikipedia.org

ZOSTAW ODPOWIEDŹ