Anja Rubik z akcją #sexedpl

Anja Rubik z akcją #sexedpl o edukacji seksualnej

Anja Rubik postanowiła zareagować na działania rządu i poprzeć tysiące kobiet w naszym kraju. Ograniczony dostęp do antykoncepcji i edukacji seksualnej Polaków, zainspirował modelkę do stworzenia kampanii #sexedpl. Do akcji przyłączyli się również inni celebryci, między innymi Maffashion, Maciej Sthur, Monika Brodka i Robert Biedroń. 

Czarny protest, manifestacje a teraz kampania pod tytułem #sexedpl zainicjowana przez Anję Rubik. To wszystko w odpowiedzi na działania rządu utrudniające dostęp do antykoncepcji i edukacji seksualnej. Modelka, celebryci i grupa Dziewuchy Dziewuchom będą opowiadać o seksie, masturbacji i innych sprawach, o których zbyt wiele się nie mówi. A przecież wiedza na te tematy jest bardzo istotną częścią życia każdego z nas.

Z powodu klimatu, który obecnie panuje w Polsce – brak edukacji seksualnej oraz konsekwentnie realizowany plan rządu, by ograniczyć dostęp do antykoncepcji – zdecydowałam stworzyć kampanię edukacyjną, na którą będą się składać 60-sekundowe filmiki, których tematem będzie edukacja seksualna. Wybrałam grupę powszechnie znanych w Polsce osób, zarówno kobiet, jak i mężczyzn, wywodzących się ze świata sztuki, muzyki, filmu oraz mody z prośbą o wzięcie udziału w projekcie i szerzeniu wiedzy na temat edukacji seksualnej. Z pomocą specjalistów oraz grupy Dziewuchy Dziewuchom, stworzyliśmy listę głównych lekcji na temat edukacji seksualnej. Następnie poprosiliśmy każda osobę biorąca udział w kampanii by opowiedziała historie, która nawiązuje do jednej z lekcji. Kampania rozpocznie się 28 października, codziennie będziemy wypuszczali jeden z 60-sekundowych filmików. Wszyscy mówimy o tym jak ważna jest edukacja, a nie rozmawiamy o edukacji seksualnej, a seks jest tak istotna częścią Naszego codziennego życia!!! Jeśli się zgadzacie repostujcie ! #sexedpl – napisała Anja na swoim koncie na Instagramie.

Do akcji przyłączyli się również Mateusz Bansiuk, Dorota Masłowska, Robert Biedroń, Monika Brodka, Maffashion, Sebastian Fabijański, Małgorzata Szumowska, Marta Frej, Jimek Dębski, Magda Cielecka, Maciej Stuhr, Mary Komasa, Roma Gąsiorowska. A wy co myślicie o tej akcji?

fot. Instagram @anja_rubik

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ