Aplikacja Findface

Robił zdjęcia 100 nieznanym pasażerom. Później odnalazł ich w sieci!

Rosyjski fotograf Egor Tsvetkov w ramach projektu „Your Face is Big Data” przez sześć tygodni robił zdjęcia 100 nieznanym pasażerom, a później odnalazł ich w sieci! Czy to oznacza, że już nie jesteśmy anonimowi?

FindFace

Robił zdjęcia 100 nieznanym pasażerom

Rosyjski fotograf Egor Tsvetkov przez sześć tygodni jeździł w Petersburgu metrem i robił zdjęcia 100 nieznanym pasażerom. Później „wrzucił” fotki do darmowej aplikacji FindFace. Apka porównała fotografie do kont na VKontakte. Na rosyjskim Facebooku zarejestrowanych jest ponad 55 milionów osób. Dzięki temu mężczyźnie udało się zidentyfikować 70 % sfotografowanych pasażerów. Z łatwością mógł dowiedzieć się, jak się nazywają, czym się zajmują, z kim się kolegują oraz nawet gdzie mieszkają.

Rosyjski fotograf Egor Tsvetkov

„Pomysł na projekt przyszedł mi do głowy, kiedy usłyszałem o FindFace. Chciałem pokazać ludziom, jak taka aplikacja może działać. Mój projekt to ilustracja przyszłości, która nas czeka, jeśli w dalszym ciągu będziemy ujawniać tak wiele swoich  danych w internecie” – zauważa fotograf.

Drugie życie na Facebooku

Projekt „Your Face is Big Data” zwraca uwagę na coś jeszcze. W mediach społecznościowych zazwyczaj chcemy pokazać się z lepszej, „ładniejszej” strony. Nie zawsze to ma wiele wspólnego z rzeczywistością. Większość pasażerów na swoje profile wstawiało fotki, na których wyglądało inaczej niż na zdjęciach Egora Tsvetkov. Na rosyjskim Facebooku bohaterzy reportażu są umalowani, ładnie ubrani, pewni siebie, publikują zdjęcia z luksusowych wakacji, imprez czy nietypowych miejsc.

Your Face is Big Data

FindFace aplikacja

Rozwaga przede wszystkim

Nie da się ukryć, że XXI wiek należy do mediów społecznościowych. Jednak czasem warto zastanowić się, co udostępniamy w sieci. Pamiętajmy, że internet nigdy nie zapomina 😉

Egor Tsvetkov

Jak wam się podoba eksperyment rosyjskiego fotografa?

—————————————————-

Źródło zdjęć: www.borepanda.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ