Dziewczyny, technologie i marchewki

Są inspiracją dla siebie nawzajem, nie czerpią wzorców z zagranicy, bo same mają dużo do powiedzenia. Chcą pokazywać innym kobietom, że warto szukać pracy w dziedzinach zdominowanych przez mężczyzn. Miejsca jest dla nich dużo, ale dziewczyny rzadko chcą się kształcić w kierunkach ścisłych. Geek Girls Carrots udowadniają, że wiara w siebie, w połączeniu z pasją przynosi sukcesy, o których warto mówić. 

fot. Kuba Bożanowski

Geek Girls Carrots to społeczność, która promuje kobiety pasjonujące się nowymi technologiami. Są wśród nich dziewczyny tworzące aplikacje, strony internetowe, gry mobilne, ale też zajmujące się przetwarzaniem danych, programowaniem, mediami społecznościowymi i e-commerce. Wspierają się w swoich działaniach i mobilizują się wzajemnie na każdej ścieżce kariery. Nie ważne, czy dopiero zaczynają swoją przygodę z technologią, czy pracują w branży wiele lat. – Mówimy o tym, jak dziewczyny mają się prezentować, wzmacniać pewność siebie,  mówić o tym co się robi, żeby promować fajne przykłady. Społeczność jest po to, żeby uczyć i wspierać się, jest miejscem, gdzie się spotykamy, rozmawiamy, polecamy się zawodowo – wyjaśnia Kamila Sidor, która jest współzałożycielką i CEO Geek Girls Carrots.

Dziewczyny spotykają się raz lub dwa na miesiące w 15 miastach w Polsce, a także w Berlinie, Seattle, Londynie, Luksemburgu, a za chwilę w Sydney i Nowym Jorku. Inicjatywa zorganizowania takiego cyklicznego wydarzenia musi wynikać z inwencji mieszkających w nim dziewczyn. Jeśli zbierze się grupka osób, które chcą zgłębiać wiedzę na temat IT i pokrewnych, wtedy spotkania dochodzą do skutku. „Karotki” organizują spotkania dla lokalnych społeczności. – Stawiamy na to, co udało się komu zrobić w danym mieście. Spotkania mają charakter lokalny. Czasem pojawiają się na nich przyjezdni prelegenci – opowiada Kamila. 

Na czym polegają takie spotkania i kogo mają zrzeszać? Przede wszystkim są otwarte dla wszystkich zainteresowanych. W zależności tylko od wielkości miejsca wymagane są wcześniejsze rezerwacje. Jeśli grupa jest niewielka, dziewczyny zaczynają od zapoznania uczestników. Późnej występują prelegenci. Opowiadają o kwestiach merytorycznych lub o tym jak potoczyła się ich kariera, czego się nauczyli, w jaki sposób doszli do tego, czym obecnie się zajmują i jakie trudności spotkali na swojej drodze. Najważniejszą częścią jest jednak networking. Takie spotkania służą wymianie doświadczeń i nowinek ze świata technologii czy po prostu luźnym rozmowom. Spotkania organizowane przez Geek Girls Carrots są dobrą okazją na zawiązanie konkretnych znajomości, szczególnie, kiedy decydujemy się zacząć własną działalność. Dzięki networkingowi łatwiej wejść w świat biznesu, bo wiemy kto czym się zajmuje i jak może nam pomóc.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ