gejem

96-latek wyznał, że jest gejem. Był żonaty 67 lat, teraz szuka miłości

Wyobrażasz sobie przez 90 lat żyć w zamknięciu? Udawać kogoś, kim nie jesteś? 96-letni Roman z Los Angeles niedawno wyznał, że jest gejem. Mężczyzna przeżył 67 lat w małżeństwie, ma dwoje dzieci i pięcioro wnuków. Całe życie żył w kłamstwie, a teraz podzielił się swoim sekretem z vlogerem Daveyem Waveyem.

Osoby homoseksualne nadal są na świecie dyskryminowane, jednak 90 lat temu ich sytuacja była jeszcze trudniejsza. 96-letni dziś Roman, już jako pięciolatek uświadomił sobie, że jest gejem. Postanowił jednak zachować tę informację w tajemnicy i dopiero w zeszłym roku odważył się powiedzieć prawdę rodzinie.

Nawet najbliżsi nie wiedzieli, że jest gejem

– Powiedziałem im szczerze, że urodziłem się jako gej i przez całe życie nim byłem. Wyobrażasz sobie przez 90 lat żyć w zamknięciu? – zapytał retorycznie Roman podczas wywiadu, którego udzielał.

Gdy popularny prowadzący zapytał starszego mężczyznę, czy ma nadzieję, że jeszcze znajdzie miłość. Roman bez namysłu odpowiedział, że tak.

– Nie mam wymagań odnośnie typu, nie patrzę na twarz, patrzę na serce. Chcę mieć kogoś, na kim można polegać – wyznał 96-latek.

Roman przeżył całe życie w strachu, że jego tajemnica wyjdzie na jaw. Teraz boi się, że zmarnował zbyt wiele czasu i jest za późno, by znaleźć miłość.

– Będę bardzo szczery – nie potrzebuję fizycznej, ani psychicznej więzi, ale kiedy kładę się spać chcę wiedzieć, że obok jest ktoś komu na mnie zależy. Tobie jest łatwo znaleźć, ale ja jestem już za stary, Kto potrzebuje takiego starca? – mówił w wywiadzie 96-latek.

Świat nareszcie się zmienia

Vloger był bardzo poruszony historią swojego rozmówcy. W wywiadzie dla „Mirror” Wavey przypomniał o żonie Romana, która podczas 67-letniego małżeństwa nigdy nie dostała od męża tego, czego potrzebowała.

– Historia Romana jest złożona. Z jednej strony to opowieść o kimś kto zwyciężył sam ze sobą, a z drugiej, stracił też wiele szans. Jest jeszcze wątek żony, którą jakkolwiek kochał, być może nie był w stanie dać jej tego czego potrzebowała. Roman marzy o tym, żeby ktoś go pokochał. To jest pragnienie, które ma w sobie każdy z nas. Dzięki aktywistom LGBT jest szansa, ze coraz mniej ludzi będzie żyć w cieniu i zamknięciu, bo świat nareszcie się zmienia – mówił Wavey w rozmowie z „Mirror”.

Miejmy nadzieję, że Romanowi uda się znaleźć kogoś, z kim spędzi resztę życia.

Fot. Instagram dashpee

ZOSTAW ODPOWIEDŹ