8 ćwiczeń z piłką, które powinnaś znać

O tym, jak fantastycznym przyrządem do codziennych ćwiczeń jest piłka gimnastyczna, wiadomo od dawna. Nie każdy jednak wie jak na niej poprawnie ćwiczyć i niedługo po zakupie rzuca ją w kąt. To błąd, ponieważ dzięki piłce jesteśmy w stanie wzmocnić mięśnie grzbietu, ud i pośladków, a także szybko wyrzeźbić brzuch i ramiona. Oto 8 podstawowych ćwiczeń z piłką, o których każda z was powinna pamiętać!

fot. pixabay.com

1. Pompki na piłce

To jedno z najbardziej popularnych ćwiczeń na piłce angażuje mięśnie trójgłowe ramion oraz klatki piersiowej. Ułóż się na piłce w taki sposób, by podpierała ona twoje łydki. Podeprzyj się wyprostowanymi w łokciach ramionami o podłogę, całe ciało wyprostuj. Wykonuj pompki, kierując stopy lekko ku górze.

fitvillainstumblr.com

2. Brzuszki na piłce

Usiądź na piłce, odchylając się lekko do tyłu, tak by podeprzeć piłką środek pleców. Nogi ułóż w kąt prosty w znacznym oddaleniu od piłki, stopy trzymaj blisko siebie. Ręce skrzyżuj na klatce piersiowej lub złącz je tak, by dłońmi dotykać twarzy. Wykonuj brzuszki, starając się wykonywać maksymalne zgięcia ciała.

exerciseandmind.com

3. Przysiady z użyciem piłki

Oprzyj piłkę o ścianę i przyciśnij do niej plecy. Nogi pozostaw w lekkim rozkroku, ręce ułóż wzdłuż ciała. Turlając ciałem piłkę po ścianie, powoli wykonuj przysiady, jednocześnie ręce unosząc do przodu, na wysokość barków. W ten sposób wzmocnisz mięśnie brzucha, mięśnie czworogłowe ud oraz pośladki.

health.com

4. Naprzemienne rozciąganie rąk i nóg

To ćwiczenie wzmacnia mięśnie grzbietu i pośladków. Połóż się na piłce, opierając o nią środek brzucha. Utrzymuj na niej równowagę, naprzemiennie opierając się o podłoże lewą nogą i prawą ręką oraz prawą nogą i lewą ręką. Nieużywane kończyny prostuj i maksymalnie rozciągaj.

fitbie.com

5. Przysiady z piłką na jednej nodze

Stań tyłem do piłki i oprzyj na niej jedną stopę. Uginaj lekko kolano, wykonując przysiad. By było trudniej, do dłoni możesz wziąć dodatkowo ciężarki.

galleryhip.com

6. „Scyzoryk” z piłką

O tym ćwiczeniu pamiętać powinni wszyscy, którym zależy na pięknie wyrzeźbionym brzuchu. Przyjmij pozycję jak do pompek, opierając stopy na piłce, ręce zachowując wyprostowane pod kątem prostym do podłoża. Następnie unoś biodra, zginając kolana i przysuwając do nich piłkę.

fitbie.com

7. Unoszenie klatki piersiowej

Połóż się na piłce, opierając o nią brzuch i podpierając się wyprostowanymi nogami o podłoże. Dłonie oprzyj na karku i balansując ciałem unoś klatkę piersiową jak najwyżej w górę. Ćwiczenie to angażuje mięśnie grzbietu oraz brzucha.

lifehack.org

8. Unoszenie bioder w górę

Połóż się na plecach na ziemi, pod ugięte w kolanach pod kątem prostym nogi włóż piłkę. Ramiona rozciągnij wzdłuż barków, głowa niech przylega do podłoża. Opierając ciężar ciała na piłce, unoś biodra do góry.

shape.com

Duży wybór piłek gimnastycznych, mat do ćwiczeń i innych akcesoriów sportowych znajdziecie na www.vipsporteuro.pl.

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ