5 urodowych trików do wykorzystania w podróży

Nie zawsze mamy możliwość podróżowania z pełnym zestawem kosmetyków, ale to nie znaczy, że po wyjściu z samolotu lub pociągu nie możemy wyglądać pięknie i świeżo. Podczas podróży często pojawiają się wypryski, skóra jest przesuszona, makijaż się rozmazuje, a włosy szybciej się przetłuszczają i tracą objętość.

Fot. Instagram

 

Dzięki kilku sztuczkom, nawet po 12 godzinnej podróży będziesz wyglądała tak, jak w chwili wyjazdu.

1. Zapobiegnij przesuszaniu się skóry

Bez względu na to, jakim środkiem transportu podróżujesz, problem suchej skóry dopada każdego. Aby temu zapobiec, na noc i rankiem przed podróżą musisz wyjątkowo mocno nawilżyć swoją skórę. Najlepiej użyć produktów bogatych w kwas hialuronowy. Podczas podróży zawsze miej przy sobie mgiełkę z naturalną wodą kwiatową, która Cię odświeży i dodatkowo nawilży skórę.

2. Wypryski

Ze względu na zmianę środowiska i wilgoci powietrza, po długiej podróży większość z nas zmaga się z nagłym wysypem wyprysków. Jeśli masz taką możliwość, najlepiej użyj specjalnej, oczyszczające maseczki do twarzy, która przeznaczona jest do jednorazowego użytku. Zaraz po przyjeździe dokładnie umyj twarz, by usunąć wszystkie zanieczyszczenia. Jeśli zapomniałaś zabrać ze sobą specyfików, które szybko usuną wypryski, zawsze możesz użyć pasty do zębów, która ma przeciwbakteryjne właściwości.

3. Przesuszone i potargane włosy

Podobnie jak w przypadku skóry, włosy także trzeba przygotować do podróży. Pamiętaj, by dobrze umyć i odżywić włosy przed podróżą, a przed ich wysuszeniem użyj spreju wygładzającego.

4. Utrata objętości

Przesuszone i splątane włosy, to nie jedyny problem. Zazwyczaj po podróży nasze włosy są przyklapnięte i brak im życia. W domu moglibyśmy użyć pianki do stylizacji, jednak w podróży, kiedy mamy ograniczone możliwości, najlepiej zrobić luźnego kucyka na czubku głowy. Jeśli boisz się, że gumka odbije się na włosach, najlepiej użyj gumki-sprężynki.

5. Rozmazany makijaż

Żeby uniknąć wyprysków, najlepiej w ogóle nie maluj się na czas podróży. Weź za to kilka kosmetyków, z których w łatwy i szybki sposób użyjesz tuż przed wylądowaniem. Pamiętaj, by dobrze zabezpieczyć kosmetyki, by nie wylały się lub uszkodziły w torbie podróżnej.

Pamiętaj jednak, że na wyjazdach powinnaś się przede wszystkim dobrze bawić, więc zapomnij o tym, jak wyglądasz i ciesz się wspaniałą pogodą!

 

_________________

 

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszegosklepu internetowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ