5 nowości wydawniczych dla kobiet

Czasami zamiast ambitnych pozycji dobrze jest sięgnąć po literaturę lżejszego nurtu, dzięki której możemy zrelaksować się po całym dniu pracy lub nauki. Postanowiliśmy przyjrzeć się kilku rynkowym nowościom. Jeśli zastanawiacie się, jaką książkę przeczytać, rozważcie poniższe propozycje.

Źródło: pixabay.com„Błękitne Dziewczyny”

To debiutancka powieść Ewy Podsiadły-Natorskiej. Autorka osadziła akcję swojej powieści w wyśmiewanym przez Polaków Radomiu. Kaja Redo – jej bohaterka – jest tuż przed trzydziestką. Życie uczuciowe dziewczyny stanęło pod znakiem zapytania, musi z powrotem wprowadzić się do rodziców, a do tego zarabia najniższą krajową. Kaja nie jest jednak osobą, która łatwo się poddaje. Wkrótce tworzy projekt, który ma na celu pomoc innym kobietom. Podczas zmagania się z przeciwnościami losu towarzyszą jej przyjaciółki: Madzia i Mini. „Błękitne Dziewczyny” to powieść w sam raz na jesienną chandrę.

„Elementarz stylu”

„Elementarz stylu” napisany przez Katarzynę Tusk bardzo szybko stał się jednym z bestsellerów. Popularna blogerka postanowiła podsumować swoje doświadczenie oraz wiedzę w dziedzinie mody i wydać poradnik, w którym dzieli się swoimi spostrzeżeniami na ten temat i udziela wskazówek, jak się ubierać. Piękna, bardzo kobieca oprawa książki, przystępny styl wypowiedzi oraz barwne ilustracje sprawiają, że to naprawdę przyjemna lektura, która wielu z nam wypełni czas podczas jesiennych wieczorów. To również doskonały pomysł na prezent.

„Kobieta dość doskonała”

Dzieło Sylwii Kubryńskiej w komentarzach czytelników jest przyrównywane do odkrycia roku, a wręcz powieściowego katharsis. Kubryńska w prostych, dosadnych słowach wypowiada to, co myśli i czuje większość kobiet. Buntuje się przeciwko narzucanemu nam z góry piętnu doskonałości. Buntuje się przeciwko temu, że „musimy” być idealnie piękne, sprawdzać się w każdej sferze życia i udawać, że to nas cieszy. Według autorki nie jest to przepis na szczęście. Myślisz podobnie? Sięgnij po „Kobietę dość doskonałą”.

„Wariatka z Komańczy”

Akcja „Wariatki z Komańczy” będzie nas prowadzić począwszy od pięknych Bieszczad po zabytkowy Lwów i Ługańsk, gdzie życie biegnie zupełnie innym torem. Maria Nurowska zgrabnie wplotła w fabułę, w której dominują kobiece wątki, tematykę wojenną inspirowaną sytuacją na Ukrainie. Pisarka nie oszczędziła swojej bohaterki. Marta Kohn zostaje zamieszana w sprawy polityczne, co doprowadza do ograniczenia jej wolności. W powieści nie brakuje ciekawych refleksji oraz miłosnych perypetii.

„Zaginięcie”

Najnowsza powieść Remigiusza Mroza znalazła się na liście bestsellerów. „Zaginięcie” to kryminał opowiadający o zaginięciu kilkuletniego dziecka. Podejrzenie pada na jego rodziców, ale pomimo tego bohaterowie – prawniczka i jej podopieczny – podejmują wyzwanie, jakim jest stanięcie w ich obronie.  Książka powinna spodobać się miłośnikom szwedzkich kryminałów.


________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.    

ZOSTAW ODPOWIEDŹ