źródło: Facebook/mojafigura

5 najpopularniejszych zajęć fitness, których powinnaś spróbować

Nie od dziś wiadomo, że sport pozytywnie wpływa na naszą sylwetkę i dobre samopoczuie. Od dłuższgo czas trwa trend na bycie fit, a panie coraz chętniej pojawiają się na zajęciach fitness. Kluby sportow oferują coraz więcej możliwości, a my podpowiadamy, na których zajęciach powinnaś pojawić się chociaż raz!

Trampoliny

Od dawna są popularne na świecie, a od niedawna w Polsce. Fitness na trampolinach jest bardzo intensywny, ale towarzyszy temu naprawdę świetna zabawa. Podczas treningu można spalić nawet 800 kalorii. Skakanie na trampolinach i wykonywanie różnego rodzaju ćwiczeń wzmacnia wszystkie partie naszego ciała, np. nogi, ramiona czy brzuch. Dodatkowo też poprawia kondycję naszych mięśni głębokich i stabilizacyjnych, które odpowiadają za postawę.

Zazwyczaj instruktorzy wymyślają określoną choreografię, która jest powtarzana. Co więcej, jeśli spodoba Ci się taka aktywność podobną trampolinę możesz mieć u siebie w domu. Są one  niewielkie i łatwo je złożyć.

Mobility

Dzięki tym zajęciom perfekcyjnie rozciągniesz mięśnie, ale nie tylko. Na zajęciach używamy zazwyczaj taśm, gum, rollerów czy piłeczek lacrosse’a. Podstawą tych zajęć jest oczywiście streching, ale nie należy zapominać, że uczestnicy zajęć masują również mięśnie, uciskają je, rolują i naciągają. To powoduje, że mięśni szybciej regenerują się po treningu. Łatwiej jest również uniknąć kontuzji.

Twerkout 

Która z nas nie chciała kiedyś nauczyć się poruszać tak seksownie pupą jak Shakira czy Beyonce? Teraz macie okazję! Zajęcia z twerku pomagają osiągnąć efekt „tańczącej pupy”. Dzięki nim możesz też wyrzeźbić sylwetkę, ponieważ pracuje przy tym całe ciało. Wszystko wykonywane jest w rytm muzyki, dlatego możesz nauczyć się seksownych ruchów i nabrać świadomości własnego ciała. Koniecznie spróbuj!

Aeroboks

Zawsze chciałaś spróbować boksu, ale się bałaś? To koniecznie zapisz się na zajęcia z aeroboksu! Jest to bezkontaktowa forma boksu, w której wykonujesz energiczne ruchy w rytm muzyki. Na tych zajęciach możesz stracić sporo kalorii i odstresować się po ciężkim dniu. To też świetna forma nauki samoobrony. Przedstawiane przez trenerów ćwiczenia pomagają kobietom poczuć się pewniej i bezpieczniej.

Barre Beat 

Te zajęcia nie są jeszcze aż tak popularne w Polsce. Co to takiego? Jest to połączenie fitnessu i baletu zainspirowane modelkami Victoria’s Secret. Dzięki nim wysmuklisz sylwetkę, poprawisz kondycję i ujędrnisz ciało. Trening zazwyczaj składa się z dwóch części. W pierwszej z nich ćwiczysz przy drążku baletowym i wykonuje się ćwiczenia z elementami tańca klasycznego. W drugiej natomiast pracuje się na macie i wzmacnia się mięśnie oraz poprawia elastyczność ciała.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ