Kinga Rusin oraz inne gwiazdy w akcji #Jestemzłosiem. O co chodzi?

Kinga Rusin oraz inne gwiazdy w akcji #Jestemzłosiem. O co chodzi?

Jan Szyszko podpisał w środę rozporządzenie o zniesieniu zakazu polowania na łosie. Jednak w czwartek Ministerstwo Środowiska wstrzymało wejście w rozporządzenia dotyczącego określenia okresów polowań na zwierzęta łowne. Wiele osób nie zgadza się na zabijanie łosi. Wśród nich są polskie gwiazdy. Przeczytajcie apel Kingi Rusin!

Kinga Rusin oraz inne gwiazdy w kampanii #Jestemzłosiem. O co chodzi?

„Ministerstwo Środowiska wstrzymuje wejście w życie noweli rozporządzenia ws. określenia okresów polowań na zwierzęta łowne” – poinformował w czwartek resort.

Wiele osób protestuje przeciwko polowaniom na łosie. Wśród obrońców środowiska są polskie gwiazdy m.in. Kinga Rusin. Dziennikarka apeluje, aby podpisywać petycję w obronie tych zwierząt.

„Nieważne gdzie jestem zawsze #jestemzłosiem Kochani, już w tym tygodniu zapadnie wyrok śmierci na polskie łosie! Zacznie się je zabijać już od 10. listopada! Majestatyczne samce łosia, samice w ciąży czy młode łoszaki za chwilę zginą od strzałów myśliwych, bo zabijać pozwoli im ministerstwo środowiska! Łosie zginą dla trofeów i dziczyzny. To będzie rzeź. Możemy, a nawet musimy się temu sprzeciwić zanim będzie za późno.

Pytacie co teraz możemy zrobić? Podpiszcie apel na www.akcja.przyrodnicze.org w obronie łosi. Zróbcie sobie zdjęcie profilowe #JESTEMZŁOSIEM , dołączcie do wydarzenia https://www.facebook.com/events/258144454666279/. Możemy też w czasie polowania chodzić na grzyby albo po prostu na spacer! W jaskrawych kamizelkach, z aparatami fotograficznymi i kamerami żeby wszystko uwieczniać” – napisała Kinga Rusin w emocjonalnym poście na Instagramie.

Nieważne gdzie jestem zawsze #jestemzłosiem Kochani, już w tym tygodniu zapadnie wyrok śmierci na polskie łosie! Zacznie się je zabijać już od 10. listopada! Majestatyczne samce łosia, samice w ciąży czy młode łoszaki za chwilę zginą od strzałów myśliwych, bo zabijać pozwoli im ministerstwo środowiska! Łosie zginą dla trofeów i dziczyzny. To będzie rzeź. Możemy, a nawet musimy się temu sprzeciwić zanim będzie za późno. Pytacie co teraz możemy zrobić? Podpiszcie apel na www.akcja.przyrodnicze.org w obronie łosi. Zróbcie sobie zdjęcie profilowe #JESTEMZŁOSIEM , dołączcie do wydarzenia https://www.facebook.com/events/258144454666279/. Możemy też w czasie polowania chodzić na grzyby albo po prostu na spacer! W jaskrawych kamizelkach, z aparatami fotograficznymi i kamerami żeby wszystko uwieczniać. Lasy nie należą do polityków, leśników i myśliwych tylko DO NAS! Nie dajmy się z nich wyrzucić, nie dajmy zabrać następnym pokoleniom możliwości podziwiania na własne oczy polskiego dziedzictwa przyrodniczego! Miejcie oczy otwarte i wyczulony słuch, używajcie mediów społecznościowych, informujcie się nawzajem o tym gdzie i kiedy planowane jest zabijanie łosi czy żubrów, a niedługo pewnie wilków. Chodźmy tam tłumnie, bo nikt nie może nam tego zabronić! Wysyłajcie do mnie na priv informacje o polowaniach. Będę od razu wrzucać u siebie na wall. Walka o polską przyrodę i jej zachowanie to walka w słusznej sprawie i nie wiem jak Wy ale ja się nie poddam! Przyjdzie nam pewnie stoczyć jeszcze wiele bitew w obronie wielu ważnych spraw. Może nie wszystko uda się tak szybko i doszczętnie zniszczyć. Ale jest jedna rzecz którą niszczy się bardzo szybko, a jest absolutnie nie do odzyskania – JUŻ NIGDY, to środowisko! Polskie dziedzictwo przyrodnicze znika w zastraszającym tempie. Raporty organizacji przyrodniczych pokazują zniszczenia niespotykane od czasów wojny! Władza doszła do wniosku że więcej zarobi na dewastacji niż ochronie i nie ma zamiaru przystopować! Nie pomagają petycje, zapatrzeni w siebie polityce nie słuchają racjonalnych argumentów, bo mają poczucie siły i bezkarności. Nie możemy zapominać, że to NIE ONI TYLKO MY, polski naród jesteśmy właścicielami polskich

A post shared by Kinga Rusin- Official Profile (@kingarusin) on

Polskie lasy należą do nas

Dziennikarka przypomina, że lasy należą do całego społeczeństwa, a nie tylko do polityków czy myśliwych, dlatego nie można dać sobie zabrać polskiego dziedzictwa przyrodniczego. Gwiazda prosi fanów, aby teraz mieli oczy i uszy otwarte i interweniowali w razie potrzeby.

„Lasy nie należą do polityków, leśników i myśliwych tylko DO NAS! Nie dajmy się z nich wyrzucić, nie dajmy zabrać następnym pokoleniom możliwości podziwiania na własne oczy polskiego dziedzictwa przyrodniczego! Miejcie oczy otwarte i wyczulony słuch, używajcie mediów społecznościowych, informujcie się nawzajem o tym gdzie i kiedy planowane jest zabijanie łosi czy żubrów, a niedługo pewnie wilków. Chodźmy tam tłumnie, bo nikt nie może nam tego zabronić!

Wysyłajcie do mnie na priv informacje o polowaniach. Będę od razu wrzucać u siebie na wall. Walka o polską przyrodę i jej zachowanie to walka w słusznej sprawie i nie wiem jak Wy ale ja się nie poddam!” – pisze Kinga Rusin.

Akcję popiera również Michał Piróg.

UWAGA !!! Właśnie teraz zapada decyzja o wyroku śmierci dla polskich łosi. Myśliwi za zgodą ministerstwa środowiska…

Opublikowany przez Michal Pirog na 26 października 2017

—————————————————————————————————–

Źródło zdjęć: www.facebook.com/ www.instagram.com/kingarusin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

878 More posts in Gwiazdy category
Recommended for you
Ile Robert Lewandowski zapłacił za koloryzację włosów
Ile Robert Lewandowski zapłacił za koloryzację włosów? Wiemy, gdzie poszedł do fryzjera!

Takiej zmiany nikt się nie spodziewał! Robert Lewandowski przefarbował włosy na siwy blond! Ile piłkarz...