Złote mleko – napój, który odmieni Twoje życie

Zdrowotne właściwości kurkumy są znane od ponad 4000 lat. Złota przyprawa jest doskonałym lekarstwem podczas stanów zaplanych, leczeniu stawów, skóry, systemu trawiennego i immunologicznego, depresji, a nawet raka.

Fot. InstagramZłote mleko, to napój przyrządzony z ciepłego mleka z dodatkiem oleju kokosowego i leczniczej pasty z kurkumy. Codzienne picie napoju pozwoli nam cieszyć się niesamowitymi korzyściami leczniczymi, które oferuje kurkuma.


Oto jak zrobić Złote Mleko:

½ szklanki sproszkowanej kurkumy

1 szklanka wody źródlanej

1,5 łyżeczki czarnego mielonego pieprzu

5 łyżek oliwy z oliwek lub oleju kokosowego


Na patelnie wlej wodę i wsyp do niej kurkumę. Mieszaj i podgrzewaj substancje na małym ogniu przez 6-10 minut, aż do uzyskania gęstej pasty. Dodaj pieprz oraz olej i kontynuuj mieszanie do momentu, aż składniki dobrze się połączą. Pozwól paście ostygnąć, a następnie włóż ją do lodówki. Gotowy produkt możesz przechowywać od 1 do 2 tygodni.

Przed snem przygotowaną pastę należy zmieszać z ciepłym mlekiem (najlepiej roślinnym), doprawić miodem do smaku i wypić. 1/4 łyżeczki pasty wystarczy na całą szklankę mleka.

Dlaczego używamy czarnego pieprzu?

Przyprawa korzystnie wpłynie na wchłanianie przez nasz organizm wszystkich wartości odżywczych. Niektóre badania wykazały, że tłuszcz oraz czarny pieprz pozwalają zwiększyć wchłanialność kurkumy nawet o 2000%.

Choć niektórzy stosują Złote Mleko jedynie doraźnie, najlepiej, jeśli picie ciepłego napoju stanie się naszą codzienną rutyną. Gotowy płyn można dodawać również do koktajli, curry lub orientalnych zup.

Korzyści zdrowotne zawarte w kurkumie:

Niezbyt popularna w Polsce żółta przyprawa zawiera tzw. kurkuminę, organiczny związek chemiczny odpowiedzialny nie tylko za intensywną barwę przyprawy, lecz także za jej właściwości zdrowotne.

Kurkuma działa przede wszystkim antyoksydacyjnie i przeciwzapalnie. Warto stosować ją zatem, aby spowolnić proces starzenia się lub profilaktycznie w walce z przeziębieniami.

W tradycyjnej medycynie chińskiej i indyjskiej, kurkuma stosowana jest również w leczeniu stawów lub układu pokarmowego. Kurkumina stymuluje woreczek żółciowy do wytwarzania większej ilości żółci, co może wspomóc trawienie. Przyprawa hamuje również zapalenie jelita grubego i jest pomocna przy terapiach przeciwko chorobom żołądkowo-jelitowym i wątrobowym.

Ostatnie badania wykazały także, że kurkumina posiada właściwości spowalniające rozwój nowotworu.

Fot. Youtube / Clean & Delicious_____________________________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszegosklepu internetowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ