Kobiece krągłości według Zary

Kobiece krągłości według Zary! Internauci są bezlitośni! O co chodzi?

Hasło nowej kampanii reklamowej Zary brzmi: „Pokochaj swoje kształty”. Bardzo trafna i jakże potrzebne w dzisiejszych czasach myśl. Spodziewacie się, że będziecie mogły odetchnąć z ulgą, bo bilbordach promujących kolekcję pojawiły się panie o nieco pełniejszych figurach? Nie tym razem… Na zdjęciach widzimy młodziutkie modelki, które noszą rozmiar 0! To żart? Internauci nie zostawiają na hiszpańskiej sieciówce suchej nitki!  

Każda kobieta jest piękna

Wydawałoby się, że czasy promowania anorektycznych figur już dawno minęły. Teraz coraz bardziej popularny jest trend „body positivity”, który zakłada, że każde ciało jest piękne (nie tylko szczupłe oraz wysportowane) i należy mu się szacunek. Wiele znanych kobiet oraz blogerek przekonuje, że trzeba zaakceptować, a nawet pokochać swoje kształty.

Kobiece krągłości według Zary! Internauci są bezlitośni

Hasło „Love your curves” („Pokochaj swoje kształty”) promuje również najnowszą kolekcję Zary, dlatego można by się spodziewać, że wszystko idzie w dobrym kierunku, a na bilbordach zobaczymy zdrowo wyglądające modelki, które nie noszą rozmiaru 0. Nic bardziej mylnego!

Na zdjęciach promujących najnowszą kolekcję dżinsów, pojawiły się bardzo szczupłe modelki. Są znacznie chudsze niż większość pań, które widzimy na ulicach, nie mówiąc już o kobietach noszących rozmiary „plus size”. Jak fotografie mają się do hasła, które namawia do pokochania swoich krągłości? O jakich krągłościach mowa? Mamy wrażenie, że modelki są wychudzone i mają za niski poziom tkanki tłuszczowej (u kobiet wartości te powinny wahać się w przedziale od 20 do 28%).

Burza w sieci

Klienci bardzo nieprzychylnie przyjęli kampanię Zary. Są oburzeni promowaniem wychudzonych kanonów kobiecego piękna. Apelują do sieciówki o „zejścia na ziemię” oraz o zatrudnianie modelek, które noszą większe rozmiary niż 0. Czy to dobry pomysł?

Zobaczcie, jakie komentarze pojawiły się w internecie!

—————————————————————————————————

Źródło zdjęć: www.twitter.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ