Chcesz być piękna w Sylwestra? Zacznij działać już teraz!

Zaplanuj Sylwestra za granicą!

Chociaż do nocy sylwestrowej jeszcze sporo czasu, jeśli marzy ci się spędzenie jej za granicą, podróż musisz zacząć planować już teraz. Przede wszystkim zastanów się z kim chcesz jechać, potem przyjdzie czas na decyzję dokąd i w jakiś sposób. Nie czekaj z rezerwacją pokoju w hotelu lub hostelu, wolne miejsca znikają szybciej niż myślisz! Jeśli nie chcesz zbytnio obciążać swojego budżetu ani brać wielu dni urlopu, wybierz jedno z tych miast!

Fot. pixabay.com

Budapeszt

Jeśli postawisz na Budapeszt, zadbaj o to, by przyjechać parę dni wcześniej lub zostać w nim trochę dłużej. W innym wypadku będziesz żałować, że nie zwiedziłaś tego niezwykłego miasta dokładniej. A jest co oglądać. Po obu stronach Dunaju ciągnie się pasmo zabytków, wśród których bez trudu rozpoznasz monumentalny Zamek Królewski, usytułowany na Wzgórzu Zamkowym po lewej stronie rzeki. Nie wolno ci również odmówić sobie przejażdżki najstarszą, „żółtą” linią budapeszteńskiego metra, która została wybudowana w 1896 roku, co czyni ją drugą najstarszą linią metra w Europie (po londyńskiej, zbudowanej w 1863 roku). Dojedziesz nią prosto do Łaźni Széchenyiego, największego kompleksu term i basenów na starym kontynencie. Warto też znaleźć czas na spacer po Moście Łańcuchowym, strzeżonym przez kamienne lwy, oraz przejść się wzdłuż alei Andrássyego, podziwiając po drodze rozłożysty gmach opery i dochodząc do Placu Bohaterów.

Wilno

Sylwester w stolicy Litwy również będzie udany. Jeśli nie masz zbyt wiele czasu, skup się na zabytkowym centrum miasta. Na liście miejsc do zobaczenia warto zaznaczyć gotycką Ostrą Bramę i sąsiadującą z nią kaplicę, w której znajduje się słynny obraz Matki Boskiej Ostrobramskiej Królowej Korony Polski. Stamtąd wybierz się na długi spacer wzdłuż ulicy Ostrobramskiej, Wielkiej i Zamkowej, mijając po drodze Filharmonię, Ratusz i rozległe budynki Uniwersytetu im. Stefana Batorego. W ten sposób dojdziesz aż do Wzgórza Zamkowego, na którym wyróżnia się Baszta Giedymina. Kiedy zmęczy cię zwiedzanie, możesz liczyć na dobre jedzenie w jednej z wielu urokliwych knajpek w centrum – ceny są porównywalne do tych w naszym kraju.

Brno

Jeśli masz ochotę na niedaleką wycieczkę z odrobiną zwiedzania, a Pragę znasz już niemal na pamięć, tym razem postaw na Brno, drugie co do wielkości miasto w Czechach. Zwiedzając stare miasto, pierwsze, co rzuci ci się w oczy, to dwie wieże romańsko-gotyckiej Katedry św. Piotra i Pawła, na które warto się wspiąć, by zobaczyć pełną uroku panoramę miasta. Wrażenie robi Plac Wolności, czyli oryginalny, trójkątny ryneczek, przy którym znajduje się słynny Dom Pod Czterema Gburami. Obowiązkowy jest również spacer po Twierdzy Spilberk i zwiedzenie jego rozległych lochów. W żadnym razie nie zapomnij też o spróbowaniu pysznego, morawskiego wina.

____________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ