Zalety i wady bycia singlem!
Choć bycie singlem w przeciągu ostatnich kilku lat stało się bardzo modne, nie wszyscy są nimi z wyboru. Niektórzy nie mają szczęścia w miłości. Pomimo tego, nie należy poddawać się pesymizmowi. Każda sytuacja ma swoje dobre i złe strony. Poniżej prezentujemy zarówno zalety, jak i wady życia w pojedynkę. Jeśli jesteś singlem z wyboru, zastanów się jeszcze raz, czy druga połówka nie wniosłaby w Twoje życie więcej radości. Należysz do grona pechowców? Specjalnie dla Ciebie prezentujemy korzyści płynące z tego stanu.
Zalety
Wszystko jeszcze przed Tobą! Chodzisz z nosem spuszczonym na kwintę i mierzysz spod oka zazdrosnym spojrzeniem przechodzące obok Ciebie pary? Wiele z nich jest ze sobą z przyzwyczajenia, a w ich związkach dominuje rutyna. Mają świadomość tego, że jest im z partnerem dobrze, że to prawdopodobnie z nim spędzą większość życia. No właśnie! Natomiast przed Tobą są jeszcze pierwsze randki, motyle w brzuchu i ekscytująca niepewność. Myślenie o tym, że nie masz szczęścia w miłości, odłóż na bok. Gdzieś tam czeka na Ciebie druga połówka, trzeba tylko otworzyć się na ludzi i przestać obsesyjnie myśleć o swojej samotności.
Jesteś bardziej zadbana niż koleżanki w związkach. Czasami zdarza się, że będąc w związku, kobieta bardziej dba o siebie niż wtedy, kiedy była samotna. Dzieje się tak ze względu na partnera. Jednak przeważnie to singielki są tymi atrakcyjniejszymi kobietami. Doskonale wiedzą, iż na zaniedbaną dziewczynę mało kto zwróci uwagę. Jeśli należysz do grona, które pomimo samotności nie przykłada uwagi do swojego wyglądu, może warto zacząć? Nie tylko poprawisz swoje samopoczucie, ale dasz też sobie większą szansę na poznanie kogoś interesującego.
Masz mnóstwo czasu. Nauka języka obcego, ciekawa książka, wieczór z filmem, szalony wypad ze znajomymi, babski wieczór, trening w siłowni – na wszystko możesz sobie pozwolić. Nie ma co ukrywać, że nawet o największą miłość trzeba dbać, aby nie wygasła i czasami rezygnować z ulubionych form spędzania czasu na rzecz spotkania z partnerem
Możesz flirtować i umawiać się z kilkoma osobami na raz. Bycie z kimś w związku narzuca pewne ograniczenia w kwestii kontaktów z innymi mężczyznami. Jeśli jesteś singielką, możesz poznawać wielu facetów, umawiać się na randkę za każdym razem z innym i jednocześnie nikogo tym nie ranić.
Jesteś niezależna, nie musisz pytać się nikogo o zdanie. Decyzja odnośnie ubioru, spędzania czasu, rodzaju posiłków oraz innych aspektów życia pozostaje jedynie w Twojej gestii. Nie musisz liczyć się z niczyim zdaniem. Jesteś absolutnie niezależna i samowystarczalna, nikt Ci niczego nie narzuca. Masz swoje cele i marzenia. Możesz je realizować bez żadnych przeszkód.
Dysponujesz większym budżetem. Nie chodzi tu tylko o kupowanie okazjonalnych prezentów. Jeśli jesteś z kimś w związku, w grę wchodzą dodatkowe wydatki na nowe ubrania i kosmetyki. Niektórzy mężczyźni są bardzo wymagający.
Nikt nie próbuje Cię zmienić. Zakochane kobiety często popadają w skrajność, aby tylko przypodobać się mężczyźnie. On słucha metalu, ale Ty wolisz soul. Mimo wszystko również zaczynasz słuchać podobnych wykonawców w wyniku przeświadczenia o tym, że zakochani koniecznie muszą mieć jak najwięcej wspólnych zainteresowań. Jesteś brunetką o ciemnej oprawie oczu, natomiast on woli jasne blondynki. Jak tylko dowiadujesz się o tym, biegniesz do fryzjera żeby sprostać jego oczekiwaniom. Będąc singielką, sama o sobie decydujesz. Żadne oczekiwania Cię nie dotyczą.
Cieszysz się wewnętrznym spokojem. W każdym związku zdarzają się kłótnie, niesnaski, często pojawia się także zazdrość o inne kobiety, a przynajmniej obawa, że znajdzie się inna. Ty jesteś singielką, więc podobne zmartwienia są Ci obce. Żyjesz sobie spokojnie, radosna i wyluzowana. Podsumowując: pełen chillout.
Wady
Natarczywe gadanie innych. Jeśli jesteś samotna przez dłuższy czas, a do tego masz ponad 20 lat, krewni oraz znajomi zasypują Cię mało taktownymi uwagami oraz pytaniami, dotyczącymi tego, kiedy kogoś sobie znajdziesz. Bardziej nadgorliwi osobnicy próbują Cię nawet swatać i na nic zdają się Twoje zapewnienia, że aktualnie nie chcesz mieć faceta.
Brak partnera na towarzyskich imprezach. Niezależnie od tego, czy lubisz wesela, czy nie, zdarzają się one w każdej rodzinie. Od wielu lat panuje zwyczaj zapraszania osób od ok. 16 lat z osobą towarzyszącą. Jeśli nie masz partnera, musisz kombinować kogo zaprosić żeby nie pojawić się sama.
Brak życiowego oparcia. Możesz mieć całe grono znajomych i przyjaciół, ale chłopak jest to ktoś tylko na Twoją wyłączność. Jeśli przydarzy Ci się coś złego, na niego zawsze możesz liczyć. Między dwojgiem zakochanych tworzy się także szczególna więź emocjonalna, która daje poczucie bezpieczeństwa. Trzeba wziąć pod uwagę również to, że singiel to osoba samotna, nie ma się do kogo przytulić. Nawet jeśli prowadzi bujne życie towarzyskie, ma świadomość, że po spędzonym w gronie znajomych wieczorze i tak wróci do pustego domu.
Prozaiczne obowiązki. Wszystkim kwestiom związanym z prowadzeniem domu: opłatami za mieszkanie, obowiązkami, problemami natury technicznej, osoba samotna musi podołać sama.
Przyzwyczajenie do życia w pojedynkę. Single często tworzą różne nawyki np. określone sposoby spędzania czasu w weekendy, z których trudno potem zrezygnować. Utrudnia to wchodzenie w trwałą relację.