Zainspirował się Sekielskim. Sukces zbiórki na film o antyszczepionkowcach

Znany i ceniony lekarz postanowił nakręcić film ukazujący prawdę o ruchach antyszczepionkowych. Jego publiczna zbiórka bije rekordy popularności – wiadomo już, że pieniędzy wystarczy i na drugi film o pseudomedycznych mitach i podejrzanych terapiach.

Kim jest Dawid Ciemięga?

Dawid Ciemięga to tyski pediatra, jeden z najlepszych w kraju. W 2017 roku zwyciężył w plebiscycie “Hipokrates 2017”. To jednocześnie wróg publiczny ruchów antyszczepionkowych. Pod jego adresem sypią się obelgi i groźby.

Aktualizacja i ogłoszenie. W dwa dni zebrane 30 tysięcy. Jak wiele osób sugerowało, budżet został podniesiony i…

Opublikowany przez Lekarz Dawid Ciemięga Poniedziałek, 10 czerwca 2019

Ciemięga wystąpił przeciwko antyszczepionkowcom z otwartą przyłbicą. Naraził im się choćby wtedy, gdy pisał w mediach społecznościowych, że szczepionki, które przez przerwę w dostawie prądu były przechowywane w niewłaściwych warunkach, wcale nie są toksyczne.

W tamtym okresie lekarze z całego kraju musieli mierzyć się z przerażonymi rodzicami, którzy przychodzili do nich z wypisanymi numerami seryjnymi szczepionek, by pytać czy ich dzieci nie zostały czymś zarażone. Przypomnijmy – wycofano z obrotu szczepionki z jednego tylko miasta, które były źle przechowywane. Spędziły za dużo czasu poza lodówką i nie powinny być już użyte.

Film o antyszczepionkowcach

Lekarz Dawid Ciemięga postanowił iść o krok dalej i nakręcić film o antyszczepionkowcach.

– Nie ukrywam, że się trochę zainspirowałem Tomaszem Sekielskim. Wziął się za temat, o którym wszyscy w Polsce wiedzieli, ale nie zadawali sobie sprawy z jego skali. Mam nadzieję, że nasz film obejrzą inni lekarze i zobaczą z czym my się tak naprawdę mierzymy. Przecież antyszczepionkowcy na zamkniętych grupach facebookowych nawołują do linczu na lekarzach, nawoływali niedawno do tego, żeby zlinczować panią ordynator, dosłownie pobić, szykowano dla niej szubienicę – mówi Dawid Ciemięga w rozmowie z INNPoland.pl.

Dodaje, że dziś wiedzą to tylko ludzie, którzy na bieżąco śledzą te grupy i mają do nich dostęp.

– Ja to wiem, chcę to pokazać, że to nie są przysłowiowe “oszołomy z internetu”, ale ludzie, którzy zagrażają wszystkim logicznie myślącym. To się po prostu robi niebezpieczne. Ja myślę, że jak nic z tym nie zrobimy, to może w końcu dojść do tragedii. Moja żona mi powtarza, żebym na siebie uważał. Akurat mam to szczęście, że mieszkam w mieście, gdzie ten problem jest marginalny, mieszka tu sporo rozsądnych ludzi. Ale gdybym mieszkał w innej miejscowości, to mogłoby być nieciekawie – twierdzi dr Ciemięga.

Pielęgniarka zamknęła usta przeciwnikom szczepień

Sukces zbiórki

Rozpoczęta przez niego zbiórka w ekspresowym tempie została zasilona przez internautów sumą ponad 30 tysięcy złotych. Lekarz podwyższył więc cel i od razu obiecuje zajęcie się drugim tematem – pseudonaukowymi terapiami i medycznymi bzdurami.

– Zacząłem bardzo skromnie, bo nawet nie zakładałem, że tyle osób będzie chciało wspierać ten pomysł. Było mi też trochę niezręcznie organizować zbiórkę pieniędzy, ja nie lubię takich rzeczy. Przez ostatni czas za wszystko płaciłem z własnych pieniędzy. Czułem się trochę skrępowany prosząc ludzi o wsparcie. Ale muszę przyznać, że pomysł filmu miałem w głowie od pewnego czasu. Dodatkowo zmotywowała mnie pewna bierność instytucji, które nie zajmują się tym problemem tak, jak powinny. A problem niestety ciągle narasta. Może udało nam się to troszkę przyhamować, obnażyć, to co antyszczepionkowcy robili. Ale ci ludzie są ciągle bezkarni – mówi portalowi INNPoland.pl dr Ciemięga.

Antyszczepionkowcy bredzą. 3 rzeczy, które musisz wiedzieć o szczepieniach

Niebezpieczni antyszczepionkowcy

– Ci ludzie są potencjalnie niebezpieczni, trzeba ich zatrzymać. Mimo, że te sprawy są coraz lepiej nagłośnione, to wymiar sprawiedliwości moim zdaniem działa zbyt opieszale i bagatelizuje ten problem. Mam nadzieję, że ten film zobaczą też ludzie, którzy pracują w prokuraturze, wymiarze sprawiedliwości. Jak pierwszy raz poszedłem zgłosić sprawę, to mnie praktycznie wyśmiano – jaki tam hejt, jaka mowa nienawiści? Później, jak przyszedłem ze sprawą nagłośnioną przez media, to się nią zajęto. Ale nie mam wątpliwości, że dlatego, iż istniała już pewna presja. Ludzie wciąż nie zdają sobie sprawy z tego, co to znaczy dla nas, lekarzy – mówi dr Ciemięga.

Film nie ma jeszcze tytułu. Powstanie w ciągu najbliższych miesięcy i trafi do mediów społecznościowych. Jego powstanie można wesprzeć na stronie serwisu Zrzutka.pl.

Zobacz również:

Pociągi będą omijać festiwal Owsiaka? Na czas Pol’and’Rock PKP planuje objazdy

Źródło: innpoland.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4664 More posts in Newsy category
Recommended for you
Piotr Woźniak-Starak
Rusin, Boczarska i Włodarczyk żegnają Piotra Woźniaka-Staraka: „Mówiłeś, że masz 9 żyć”

Choć rodzina zmarłego Piotra Woźniaka-Staraka milczy, to producenta żegnają osoby ze świata show-biznesu. Jak go...