gdańsk

Zagraniczne media: najfajniejsze miasto w Polsce? Oczywiście…

Brytyjski portal “The Independent” zachęca do weekendowych wypadów do Gdańska. Autor poleca świetne muzea, ofertę gastronomiczną i bogate życie nocne. Ale to niejedyny artykuł o mieście w zagranicznej prasie.

Artykuł w “The Independent” ukazał się na początku czerwca, ale już od wielu miesięcy zagraniczna prasa zachęca turystów do odwiedzin w naszym kraju.

Wojciech Gojke na portalu Wirtualna Polska przeanalizował prasę zagraniczną i przytacza słowa brytyjskiego portalu “The Independent”:

Klejnot Bałtyku i jedno z najbardziej malowniczych, bogatych kulturalnie i znaczących pod względem historycznym miast w Polsce. Posiada świetne muzea, a tutejsza oferta gastronomiczna czy bogate życie nocne sprawiają, że Gdańsk jest świetnym wyborem na weekendowy wypad – tak brzmi początek artykułu zatytułowanego “Dlaczego Gdańsk jest najfajniejszym miastem w Polsce?

Również  Daily Mirror” zachwyca się naszym miastem:

Gdańsk jest tak piękny, że zrujnuje ich oczekiwania dotyczące postkomunistycznych czasów”. Brytyjka dzieli się z czytelnikami swoim pielęgnowanym przez długie lata przekonaniem, że Gdańsk nie jest interesującym miejscem do odwiedzenia. Owo przekonanie, tłumaczy autorka, utrwaliło się w niej pod wpływem fotografii sprzed lat, na których widziała strajki, wiece i starcia mieszkańców z milicją. Jednak gdy dotarła do stolicy Pomorza, jak opisuje, “przez chwilę zastanawiała się, czy przypadkiem nie wsiadła do niewłaściwego samolotu i nie wylądowała w Amsterdamie”.

Zachęcające do odwiedzin Gdańska i zachwalające jego walory artykuły pojawiły się też we francuskim “Le Soir”, włoskim “Corriere della Sera”, brytyjskim “The Guardian” oraz na popularnym portalu dla podróżników Travel+Leisure – wymienia dziennikarz Wirtualnej Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3059 More posts in Newsy category
Recommended for you
sneakers
Warszawa liderem PornHub w kategorii…sneakers

Warszawiacy na szczycie wyszukań jednego fetyszy. Chodzi o sportowe buty, czyli sneakersy. PornHub razem z...