Co dalej z wyprawą na K2?

Zagraniczne media komentują decyzję Denisa Urubko. Co dalej z wyprawą na K2?

W minioną sobotę Denis Urubko zdecydował, że samotnie wejdzie na szczyt K2. O swojej kontrowersyjnej decyzji nie poinformował kierownika wyprawy. Jednak po dwóch dniach wspinaczki wrócił do bazy. Mężczyzna uważa, że zdobycie szczytu w marcu nie liczy się jako zimowe, więc uznał, że wraca do domu. Czy rzeczywiście samotna wędrówka himalaisty była dobrym rozwiązaniem? Zagraniczne media nie zostawiają na nim suchej nitki!

Zagraniczne media komentują kontrowersyjną decyzję Denisa Urubko. Co dalej z wyprawą na K2?

Samotna wyprawa Denisa Urubko nie powiodła się, gdyż dopadła go burza śnieżna i wpadł w szczelinę. Udało mu się z niej wydostać, ale uznał, że dalsza wspinaczka nie ma sensu. Mężczyzna wrócił do bazy.

„Kiedy doszedłem na wysokość około 7600 metrów, dopadła mnie burza śnieżna. Spadłem w pięciometrową szczelinę. Tylko dzięki intuicji udało mi się po kilku godzinach wydostać ze szczeliny, w którą wpadłem. Nie miałem innego wyjścia niż po prostu zejść na dół i zrezygnować ze zdobycia szczytu” – wyjaśnił Denis Urubko.

Zagraniczne media piszą o „samobójczej wędrówce”:

– Poszukiwacz przygód na K2 rezygnuje z samobójczej wspinaczki w pojedynkę,

– Rosyjsko-polski himalaista, Denis Urubko, był zmuszony zawrócić do obozu na K2 z powodu silnego wiatru i ekstremalnych warunków pogodowych. Wspinacz odłączył się od grupy po kłótni z kolegami z zespołu i zdecydował się na samotną, 'samobójczą’ wędrówkę po drugiej najwyższej górze świata – czytamy w brytyjskiej prasie.

To koniec?

Mężczyzna zdecydował również, że wraca do domu, gdyż zdobycie szczytu w marcu nie liczy się jako zimowe.

https://twitter.com/michalleksinski/status/968760077258805251?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=http%3A%2F%2Fwww.sport.pl%2Finne%2F56%2C64998%2C23080798%2Cdenis-urubko-opuscil-baze-pod-k2-jest-szansa-na-okno-pogodowe.html

A jakie są plany pozostałych himalaistów?

Potrzebujemy dwóch okien pogodowych. Pierwszego, aby zdobyć aklimatyzację szczytową i drugiego, aby ten szczyt zdobyć. Ciekawe czy zdążymy… – napisał na Twitterze Adam Bielecki.

Myślicie, że uda im się zdobyć szczyt K2 jeszcze zimą? 

—————————————————————————————————–

Źródło zdjęć: www.facebook.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ