Zagospodaruj miejsce w swoim pokoju

Umeblowanie pokoju to nie taka prosta sprawa. Tyle rzeczy trzeba pomieścić w jednym miejscu. Twój pokój to nie tylko miejsce do spania, do przechowywania ubrań i innych Twoich przedmiotów. To miejsce, w którym spędzamy najwięcej swojego czasu. Na dodatek wszystko musi być funkcjonalne i urządzone ze smakiem. O czym nie możesz zapomnieć urządzając swój pokój?

sypialnia art life4style

Miejsce do spania

Łóżko musi być przede wszystkim wygodne. W mniejszym pokoju najlepiej sprawdzi się rozkładana kanapa lub sofa. Dzięki takiemu rozwiązaniu, w ciągu dnia w Twoim pokoju pozostanie dużo wolnej przestrzeni. Złożone łózko może posłużyć jako kanapa, na której możesz na przykład przyjąć gości. Jeżeli Twój pokój ma trochę większą powierzchnię, masz większe pole do popisu. Sama zdecyduj, czy wolisz szerokie łoże, czy właśnie rozkładaną kanapę. Z tą drugą jest trochę więcej roboty, ale tak jak wspomniałam ma również swoje plusy. Przydadzą się również kolorowe poduszki, narzuta lub koc. Kolorowe dodatki są nie tylko praktyczne – na pewno przydadzą się w chłodne wieczory. Dzięki nim możesz również zmienić wygląd swojego pokoju.

Obok łóżka postaw małą szafeczkę. Przyda się do trzymania książki, którą aktualnie czytasz przed zaśnięciem, lampki nocnej, telefonu, czy budzika. Zaoszczędzi Ci to zbędnego wstawania w nocy. A wiadomo, w nocy nikt nie chce wychodzić spod ciepłej kołderki.

Przechowywanie

W pokoju składujesz wszystkie swoje rzeczy. Jeżeli nie chcesz ich wyrzucić, musisz zagospodarować w pokoju przestrzeń do ich przechowywania. Przede wszystkim przyda Ci się porządna szafa na ubrania. Dostępnych jest również wiele innych ciekawych rozwiązań. Możesz nawet zamontować drążek, przymocować do niego wiszące półki i wszystko zakryć kolorową zasłoną, pasującą do reszty pokoju. Co z innymi przedmiotami? Regały i wiszące półki pomieszczą wszystkie Twoje książki i inne bibeloty. W komodzie schowasz to, co nie zasługuje na ekspozycję.

Co z przechowywaniem kosmetyków?

Każda z nas marzy o toaletce. Te są jednak drogie i zajmują dużo miejsca. Na szczęście jest rozwiązanie i na to. Wystarczy komoda, stolik lub biurko, które odpowiednio do tego przystosujesz. Zainwestuj w różnej wielkości pojemniki, w których poustawiasz swoje kosmetyki. Będzie to ładnie wyglądało, a Ty będziesz mieć łatwy dostęp do wszystkich kosmetyków i nie będziesz ich rozpaczliwie szukać, wykonując poranny makijaż. Pamiętaj o lustrze, makijaż wykonywany „na ślepo” to opcja jedynie dla prawdziwych profesjonalistek. 

Miejsce do pracy

W pokoju warto mieć również biurko. Nawet jeżeli edukacje masz już za sobą, a pracy nie musisz zabierać ze sobą do domu, przyda się chociażby do korzystania z komputera. Na biurku przydadzą się przybory do pisania, karteczki, na których będziesz mogła coś zapisać i wszystko to, co przyjdzie Ci do głowy. Postaw je blisko kontaktu, tak abyś podczas pracy mogła ładować komputer. Równie ważne jest dobre oświetlenie biurka. Najlepiej jeżeli będzie stało przy oknie ale możesz również postawić na nim specjalną lampkę.

Pamiętaj, że najważniejsze jest to, żebyś w pokoju miała wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy. Musisz się zastanowić, czy chcesz mieć w pokoju telewizor, komputer, kącik do pracy a może wystarczy Ci łóżko i szafa?

Ola Barcz

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ