Zagęść rzęsy makijażem!

rzesylife4styleKtóra z nas nie pragnie zachwycać długimi, gęstymi rzęsami? Nic tak nie podkreśla oka, jak piękny wachlarz rzęs. Niestety nie każda została hojnie obdarzona przez matkę naturę. Jednak dzięki kilku prostym trikom teraz wszystkie możemy kusić cudownym spojrzeniem!

1. Kreska to podstawa

Przy górnej linii rzęs namaluj cienką kreskę, która optycznie zagęści rzęsy. Do tego celu możesz użyć czarnej lub brązowej kredki do oczu, bądź też eyelinera. Kredka da bardziej naturalny efekt, jednak nie będzie tak trwała jak eyeliner.

 2. Co dwa tusze to nie jeden

Warto zaopatrzyć się w dwa tusze: wydłużający i pogrubiający. W pierwszej kolejności wydłuż rzęsy, po czym przystąp do ich zagęszczania  tuszem pogrubiającym.  

 3. Sypki puder

Pomiędzy aplikacją poszczególnych tuszy, posyp rzęsy pudrem. Dzięki temu następna warstwa będzie grubsza i uzyskasz bardziej spektakularny efekt.

4. Tusz nie byle jaki

Musisz zwracać uwagę, z jakiej półki bierzesz tusz. Te niskiej klasy zazwyczaj mają kiepską konsystencję, sklejają rzęsy i tworzą nieestetyczne grudki. Oczywiście nie musisz wydawać połowy pensji na ekskluzywne kosmetyki. Najlepiej wybieraj dobre tusze ze średniej półki, które jakością nie ubiegają od tych najdroższych. 

 Jeśli więc nie jesteś posiadaczką gęstych rzęs, nie martw się. Makijaż potrafi zdziałać prawdziwe cuda!

Joanna Kamińska


ZOSTAW ODPOWIEDŹ