Dbaj o siebie!

ID-1001028551Dbanie o siebie jest bardzo ważne w drodze do bycia szczęśliwym i spełnionym człowiekiem. Powinniśmy troszczyć się zarówno o wewnętrzne, jak i zewnętrzne piękno.

Dbajmy o nasze wnętrze przez całe życie. Codziennie tak samo jak gimnastykę ciała wykonujmy gimnastykę umysłu i duszy. Uczmy się, medytujmy, myślmy o sobie. Wszystko się zmienia i każdego dnia jesteśmy już trochę inni niż dnia poprzedniego. Znajdźmy zatem co dnia chociażby 15 minut na zastanowienie się nad swoimi marzeniami i celami. Czy na pewno droga, którą podążam jest właściwa? Czy wciąż lubię siebie? Czy pamiętam jakie są moje wartości, którymi się kieruję w życiu? Czy czuję się szczęśliwa / szczęśliwy?

Pamiętajmy, że to co najważniejsze, jest w nas. Odnajdźmy własne piękno i poczucie szczęścia. Pielęgnujmy je co dnia.

Tak samo jak to, co w środku, istotny jest nasz wygląd zewnętrzny. Troska o własny wygląd zewnętrzny jest bardzo ważna. Mówi się, że nie wygląd świadczy o człowieku i nie szata zdobi człowieka, ale… No właśnie, jest pewne „ale”. To czy dbamy o swój wygląd zewnętrzny jest wyrazem szacunku do samego siebie jak i naszego otoczenia. Niektóre osoby z uwagi na to, że same na siebie nie muszą patrzeć przez dłuższy okres czasu (byłoby to dość trudne) nie zdają sobie sprawy, że swoją postawą wpływają na otoczenie w którym się znajdują. Czasem nie zdajemy sobie sprawy z faktu, że jesteśmy oceniani przez ludzi w dużym stopniu właśnie na podstawie wyglądu zewnętrznego. ID-100113471

Ubrania wymagają od nas pewnych nakładów finansowych, ale najważniejsze, aby nasz strój był schludny i dostosowany do okoliczności. Ważne, abyśmy my czuli się dobrze w tym, co mamy na sobie. Nie zapominajmy jak wielkie znaczenie ma wizerunek naszej własnej osoby, który tworzymy przecież my sami. Niech nasz strój będzie zawsze przemyślany, każdego wieczoru przygotujmy zestaw ubrań na dzień kolejny. Zaoszczędzimy sobie wiele porannego stresu oraz modowych wpadek. Gdy będziemy czuli się dobrze w tym co mamy na sobie, nasz nastrój będzie o wiele korzystniejszy, a dzień lepszy.

Podczas gdy nasze stroje wiążą się z pewnymi wydatkami to mydło i pozostałe środki higieny nie są już w tej kwestii tak problematyczne. Jest to kolejny dowód na to, że każdy może i powinien dbać o swoją zewnętrzność. 

Nawet pracując fizycznie można dbać o schludność zarówno w trakcie pracy (na ile warunki na to pozwalają) jak i po niej. Pamiętajmy, że swoją postawą wpływamy na zachowania ludzi, którzy nas otaczają (na nasze dzieci, rodziców, przyjaciół i współpracowników).

Spróbuj zachęcać otaczających Cię ludzi do dbania o siebie. Wtedy wszystkim nam będzie żyło się ze sobą lepiej niż dobrze. Chwal ludzi, gdy wyglądają ładnie, mobilizuj. Bądź dobrym przykładem, dbaj o siebie i o świat, który cię otacza.

 

Żaneta Szymik. fot.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ