YouTube przywrócił kanał internetowej telewizji wRealu24

Jak pisze Marcin Rola na Twitterze: “Siłą widzów i opinii publicznej Youtube się poddał? „Miłosierni cenzorzy” YT przywrócili kanał Telewizji wRealu24, ale całkowicie wyłączyli możliwość dodawania reklam”. Dziennikarze stacji zaapelowali do odbiorców o wsparcie i zapowiedzieli, że chcą bardziej rozwijać własny serwis internetowy.

O przywróceniu kanału wRealu24.tv poinformował we wtorek po godz. 11 czołowy dziennikarz stacji Marcin Rola.

W opublikowanym po południu nagraniu wspólnie z Piotrem Szlachtowiczem podziękowali wszystkim, którzy wspierali stację w tej sytuacji. Zapowiedzieli, że się nie poddadzą, jednocześnie poprosili widzów o pomoc – zarówno wpłaty darowizn, jak i pomoc przy rozwijaniu jej własnego serwisu internetowego.

– Chcemy zrobić aplikację, chcemy ulepszyć tę stronę, chcemy stworzyć naprawdę fajną telewizję, która – mówiąc kolokwialnie – śmiga, hula i jest po prostu dla was, żeby była odbierana w każdym zakątku naszego globu – wyliczył Marcin Rola. – Po pierwszych banach te parę lat temu powinniśmy już bardziej w tą stronę iść – przyznał.

https://www.youtube.com/watch?v=hY1lLdINHA4

Na kanale wyłączono możliwość zarabiania z reklam

Dziennikarze nie kryli rozgoryczenia tym, że na kanale wyłączono opcję zarabiania z reklam.

– Nie dość, że pogwałcili polską kontynuację, pogwałcili najważniejsze prawo – wolności wypowiedzi w demokratycznym państwie, to jeszcze teraz zabrali kasę. Sami to sobie skomentujecie – stwierdził Piotr Szlachtowicz. – Z tego kokosów nie było, ale na czynsz zawsze było. Więc tym bardziej prosimy was kochani o pomoc – dodał Marcin Rola.

Zgłoszenia od Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych

W niedzielę 28 lipca kanałowi wRealu24.tv na tydzień zablokowano możliwość zamieszczania nowych treści. Wcześniej dostał dwa ostrzeżenia od administracji portalu dotyczące m.in. szerzenia mowy nienawiści.

– To już ostateczny krok do totalnej cenzury w RP!  W tym samym momencie: Gadowski, Lisicki wSensie zablokowani! Czy to koniec wolności słowa czy celowa ingerencja przedwyborcza? Nigdy nie damy zamknąć sobie ust! Jesteśmy na wrealu24.tv! – skrytykował Marcin Rola.

Usunięcie kanału z satysfakcją skomentował na swoim fanpage’u facebookowym Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. – Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nas w zgłaszaniu nienawistnych treści publikowanych przez Marcina Rolę i spółkę – napisano.

Organizacja zapowiedziała dalsze działania dotyczące wRealu24.tv. – Ośrodek składa kolejne zawiadomienia w sprawach związanych z rasistowskimi wypowiedziami twórców kanału – poinformowała.

https://www.facebook.com/osrodek.monitorowania/photos/a.185373918304416/1025700384271761/?type=3&theater

Mocna krytyka

We wtorkowym nagraniu Marcin Rola i Piotr Szlachtowicz mocno skrytykowali te działania Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, prześmiewczo przekręcając nazwę organizacji.

Wytknęli też organizacji, że jej współzałożyciel Rafał Gaweł, skazany za oszustwa i wyłudzenie kilkuset tys. zł, przed uprawomocnieniem się wyroku wyjechał do Norwegii, gdzie zwrócił się o azyl polityczny. Natomiast w ostatnich dniach złożył do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez abp. Marka Jędraszewskiego, który 1 sierpnia w kazaniu m.in. mocno krytycznie o „tęczowej zarazie”.

Zobacz również:

Źródło: WirtualneMedia / Fot. youtube.com/wrealu24

ZOSTAW ODPOWIEDŹ