Matka Tomasza Komendy dwa razy próbowała popełnić samobójstwo

Tomasz Komenda odzyskał wolność. Niewielu zdaje sobie jednak sprawę z tego, jak bardzo ten dramat dotknął nie tylko samego mężczyznę, ale także członków jego rodziny. W szczególności matkę, która z bezsilności spróbowała nawet targnąć się na własne życie.

Tomasz Komenda przeżył piekło. Niemal dwadzieścia lat spędził w więzieniu, gdzie doznawał licznych prześladowań ze strony współwięźniów. Bez przyszłości, bez nadziei, bez jakiejkolwiek szansy, że coś może się zmienić. Najbardziej niszczącą dla niego myślą było jednak to, że jest niewinny.

W czasie, gdy przeżywał swój koszmar, na zewnątrz jego najbliższa rodzina również miała wielkie problemy by pogodzić się z takim losem. Cała ta sytuacja doprowadziła do tego, że jego matka postanowiła targnąć się na własne życie. Nie mogła wytrzymać faktu, że zapewne już nigdy nie zobaczy syna, a także licznymi prześladowaniami, jakich doświadczała przez lata.

https://www.instagram.com/p/BhOY91FA-Zy/

Tragedia dotknęła całą rodzinę

Zaraz po ogłoszeniu wyroku, cała rodzina Tomasza Komendy była w skrajnym szoku. Byli przekonani, że jest on niewinny, a tak kuriozalne dowody nie mogą doprowadzić do skazania. Rzeczywistość okazała się jednak inna. Wkrótce potem matka skazanego zaczęła dużo pić. Sytuacja doprowadziła ją do dwóch prób samobójczych. Gdyby nie jej pozostali synowie, mogłoby to skończyć się dla niej tragicznie.

Nikt nie przeżywa tragedii dziecka jak właśnie matka. Przez pewien czas, nie mogąc się pogodzić, że 25 lat będzie musiała spędzić bez syna, pragnęła utrzymać z nim kontakt w jakiejkolwiek formie. Dlatego często podchodziła pod mury więzienia, gdzie z Tomaszem za pomocą krzyku przekazywali sobie proste, codzienne informacje. Nie podobało się to strażnikom więziennym, dlatego postanowiono przenieść więźnia w miejsce, gdzie okna nie będą wychodziły na zewnątrz terenu więzienia.

https://www.youtube.com/watch?v=GZcGzXsSTM4

Tomasz Komenda i jego matka znów cieszą się normalnym życiem

Po długiej batalii, która odcisnęła niezwykle bolesny ślad na ich psychice, rodzina może wrócić do w miarę normalnego życia. Cieszą się każdą chwilą, nawet najbardziej podstawowymi czynnościami. Możliwość swobodnego chodzenia i spędzania czasu na świeżym powietrzu musi być niezwykle trudna dla uniewinnionego mężczyzny. Pewne jest jednak, że osiemnaście lat koszmaru już na zawsze zostawi krwawe piętno na jego psychice i życie jego, matki oraz braci już nigdy nie będzie wyglądać tak samo jak przed aresztowaniem.

https://www.instagram.com/p/Bi1ezwTATA1/

Tomasz Komenda będzie żądał ogromnego odszkodowania

Jak mówi prof. Zbigniew Ćwiąkalski – domagać się będzie 18 milionów złotych tytułem zadośćuczynienia za niesłuszne skazanie, tj. milion złotych za każdy rok spędzony w więzieniu – poinformowało TVN24.

Sąd Najwyższy w maju 2018 r. uchylił wyroki skazujące i uniewinnił Tomasza Komendę, który przez 18 lat odsiadywał wyrok za gwałt i zabójstwo 15-latki. Takie orzeczenie otworzyło mężczyźnie drogę do walki o odszkodowanie za niesłuszne pozbawienie wolności.

Zobacz również:

Źródło: tvn24, pikio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ