Wystawa „Historia Polskiego Boksu”

plakat - sporteuroFundacja im. Feliksa Stamma założona i kierowana przez Paulę Stamm – prawnuczkę Feliksa Stamma organizuje w Muzeum Sportu i Turystyki, w Centrum Olimpijskim wystawę fotografii „Historia Polskiego Boksu”. Wernisaż wystawy odbędzie się 2 kwietnia o godzinie 18:00 w 37. rocznicę śmierci legendarnego Trenera. 

Dzięki współpracy z Panem Tomaszem Jagodzińskim – Dyrektorem Muzeum Sportu i Turystyki, Fundacja ma możliwość przypomnieć warszawiakom złote lata polskiego boksu. Goście Muzeum będą też świadkami uroczystego przekazania dla Muzeum Sportu i Turystyki statuetki „Feliks Boksu” wręczanej corocznie zwycięzcom na Międzynarodowym Turnieju Bokserskim im. Feliksa Stamma.

Unikatowa wystawa fotografii to wspomnienie triumfalnych lat Polskiej Szkoły Boksu, którą stworzył i zwyciężał na ringach świata niezapomniany trener wszechczasów, wychowawca talentów boksu „Papa” Feliks Stamm – dziś patron Fundacji.

To legenda polskiego boksu. Jego wspaniali wychowankowie: Jerzy Kulej, Józef Grudzień, Marian Kasprzyk, Zbigniew Pietrzykowski, Leszek Drogosz, Jan Szymański i inni zdobywali medale olimpijskie. W tym roku obchodzić będziemy kilka ważnych rocznic dla boksu: XXX Jubileuszowy MTB im. Feliksa Stamma, 60. rocznica historycznego zwycięstwa Polski w Hali Mirowskiej na pierwszych po wojnie Mistrzostwach Europy w 1953 roku oraz 90-lecie powstania Polskiego Związku Bokserskiego. feliks - sporteuro

To okazja do sentymentalnej podróży w złote lata polskiego boksu.

Fundacja „Stamm Sport Promotion”

Priorytetem Fundacji im. Feliksa Stamma jest propagowanie, krzewienie i upowszechnianie idei sportu, kultury olimpijskiej i praca na rzecz rozwoju i wsparcia młodych talentów sportu. Założycielką i Prezesem Fundacji jest prawnuczka Feliksa Stamma – Paula Joanna Stamm.

Autorytet Feliksa Stamma jest ponadczasowy, to uniwersalna prawda i aktualna dla wszystkich dyscyplin sportu, zatem, odwołując się do tego argumentu – Fundacja kontynuuje dzieło Trenera wszechczasów i realizuje idee m.in. poprzez wspieranie zdolnej młodzieży, wpływając na właściwy rozwój młodego sportowca w drodze do sukcesu, dbając szczególnie o jego zdrowie i edukację. Fundacja dba o zachowanie pamięci o swoim Patronie poprzez promowanie prozdrowotnej, społecznej, edukacyjnej i wychowawczej wartości sportu wśród społeczeństwa polskiego oraz reaktywację historycznej wiedzy i sukcesów Polski w boksie i innych dyscyplinach sportu, a także poprzez organizację wystaw o charakterze sportowym.

Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie

Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie powstało w 1952 r. Jest to jedno z najstarszych muzeów tego typu w Europie. Pierwszą siedzibą był budynek przy ulicy Rozbrat. W 1966 r. nastąpiło otwarcie MSiT w nowej siedzibie na stadionie Skry w Warszawie przy ulicy Wawelskiej. W 2005 r. MSiT przeprowadziło się do nowej siedziby w Centrum Olimpijskim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ