Wyróżnij się – ubierz swój telefon!

Dawniej etui na telefon miało tylko chronić przed zarysowaniami, teraz jest to element stroju, sposób na wyrażenie swoich upodobań oraz oznaka prestiżu. Czym tak naprawdę się kierujemy przy wyborze case’a na smartfona?

case zda Life4style

Aktualnie posiadanie smartfona jest pewnego rodzaju prestiżem, a posiadanie stylowego case’a jest dodatkiem łączącym wszystko w idealną całość. Za etui na telefon z ładnym i modnym motywem trzeba zapłacić od 20zł nawet do 200zł. Na pewno odmienne zdania na temat case’ów mają mężczyźni i kobiety. Mężczyźni myślą głównie o funkcjonalności, proste kolory, ochrona przed zniszczeniem smartfona. Kobiety z kolei chcą być „top” i przy wyborze case’a kierują się swoimi zainteresowaniami, subkulturą, modą, logotypami marek. Jest bardzo dużo czynników wpływających na ich wybór. Głównie chodzi o wyróżnienie się z tłumu. W dzisiejszych czasach nowoczesność to też design.

Istnieją strony internetowe gdzie można zaprojektować swojego własnego case’a. Wybrać kolor, wstawić swój napis, wybrać czcionkę oraz tworzywo, z którego powstanie jedyny i niepowtarzalny, indywidualny case.

Większość kobiet to przysłowiowe „sroki” – kupują wszystko, co się świeci i rzuca w oczy. Tak jest również w przypadku case’ów – ładny, kolorowy, z cyrkoniami mieniącymi się niczym brylanty oraz taki, którego będą zazdrościć znajomi. Często kobiety sugerują się podpatrzonymi gadżetami gwiazd i chcą mieć takie same np. case z logiem Chanel, Dolce&Gabbana bądź Louis Vuitton z pewnością dają poczucie luksusu.

Etui, oprócz swoich walorów stylowych, ma przede wszystkim chronić przed zabrudzeniami, zarysowaniami oraz zniszczeniami smartfonów. To pierwotna rola wszystkich case’ów. Dokładnie wycięte otwory na porty i przyciski sprawiają, że case nie jest uciążliwy i bez problemu można korzystać z telefonu „w ubranku”.

Agata Kisło

ZOSTAW ODPOWIEDŹ