ID-10080937

Wiosenna pielęgnacja od wewnątrz – włosy

ID-10080937Okres wiosenny jest ciężką próbą dla zmęczonych włosów po zimie. Niekorzystne warunki atmosferyczne takie jak ogrzewane pomieszczenia, duże wahania temperatur i dieta uboga w witaminy powodują ich wypadanie, rozdwajanie się końcówek oraz źle wpływają na ogólną strukturę włosa. Aby włosy powróciły do dawnego blasku, należy je kompleksowo nawilżać zarówno z zewnątrz jak i od środka.

Osłabieniu sprzyja przede wszystkim niewłaściwie zbalansowana dieta, a zatem również niedobór witamin. Wiosna jest dobrym pretekstem do tego by ciepłe napoje zamienić na czystą źródlaną wodę, a wizyty w restauracjach typu fast food na zdrowe sałatki z działkowych warzyw.

Kofeina zawarta w kawie może pozytywnie wpłynąć na zmniejszanie cellulitu (jeśli stosujemy ją zewnętrznie). Jednak jej nadmiar utrudnia przyswajanie wapnia, żelaza i cynku. Innymi produktami, należącymi do grupy środków wypłukujących cenne minerały z organizmu, są: herbata, czekolada i napoje gazowane. Brak żelaza powoduje łamliwość włosów i wpływa negatywnie na ich kondycję. Innym czynnikiem osłabiającym włosy jest słońce, które swoim promieniowaniem uszkadza strukturę włosa. Aby zapobiec niedoborom, których nabawiliśmy się zimą, wzbogaćmy naszą dietę.

Na włosy pozytywnie wpłyną produkty takie jak: ciemne pieczywo, jajka, świeże warzywa, ryby, przetwory mleczne, drożdże piwne, kiełki roślin, herbatki ziołowe, mięso drobiowe, orzechy, ostrygi i wołowina. Pełnoziarniste pieczywo dostarcza witaminy E, witamin z grupy B oraz potasu, żelaza i fosforu. Jajka są ponadto bogate w witaminę A, D, a także wapń, potas i magnez. Morskie ryby, do których należy łosoś, tuńczyk, makrela, halibut, szprot są bogate w jod i kwasy omega 3. Mleko jest źródłem wapnia, a drożdże piwne dzięki biotynie i witaminie B5 hamują proces wypadania włosów.ID-10037513 Kiełki roślin dzięki bogactwu witamin działają wzmacniająco na cebulki włosów. Orzechy, podobnie jak ryby, zawierają kwasy omega 3, a najlepiej na kondycję włosów wpływają laskowe, nerkowca, włoskie i migdały. Źródłem cynku są pestki dyni, rośliny strączkowe, wątróbka i mięso z indyka. Ziołowe herbaty wspomagają procesy przemiany materii i pozytywnie działają na trawienie i ogólną pracę całego organizmu.

Jeśli w twojej diecie regularnie będą się pojawiać wyżej wymienione produkty, włosy będą lśniące, mocne i odporne na działanie słońca i produktów używanych do ich stylizacji. Pamiętajmy, że szampony służą do oczyszczania włosów z brudu, kurzu i łoju. Odżywki i maski do włosów stanowią dodatkową ochronę przed niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych. Poprawią kondycję włosów doraźnie, co oznacza, że tak długo jak będziemy używać danego produktu i włosy się nie przyzwyczają do konfiguracji składników w nim zawartych, będzie on pozytywnie wpływał na ich wygląd. Najważniejszym czynnikiem wpływającym na piękno naszej skóry jest oczywiście dieta. Wybierajmy produkty pełnowartościowe, nieprzetworzone, zdrowe. W niedługim czasie zobaczymy pozytywne efekty nie tylko w postaci pięknych zdrowych włosów, ale i promiennego wyglądu oraz zdrowego samopoczucia.

Katarzyna Skrabacz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ