Uśmiechnij się!

Zastanawiasz się jak zrobić dobre wrażenie wśród nowo poznanych znajomych? Chciałabyś korzystnie wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej do wymarzonej pracy? W takim razie nigdy nie zapominaj o uśmiechu. Sprawdź, czego jeszcze o nim nie wiesz, a potem uśmiechaj się do woli!

Fot. pixabay.com

„Minuta śmiechu przedłuża życie o godzinę” – to chińskie przysłowie znajduje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Gdy się śmiejemy, oddychamy głębiej, krew w organizmie krąży szybciej, ćwiczymy również przeponę i gardło. Zwiększa się też poziom wydzielania endorfin, które nazywane są hormonami szczęścia. Dzięki nim słabiej odczuwamy ból i czujemy się bardziej odprężone. Śmiech pozytywnie wpływa na układ odpornościowy, gdyż pobudza go i stymuluje produkcję limfocytów. Również w szpitalach, szczególnie na dziecięcych oddziałach onkologicznych, z pozytywnym skutkiem stosuje się śmiechoterapię.

„Uśmiechnęła się do mnie − o serce ratunku! Bowiem cóż to jest uśmiech? To pół pocałunku!” (Kornel Makuszyński). Czy lubimy przebywać w towarzystwie ponurych osób? Oczywiście, że nie, a tym bardziej nie chcemy z nimi chodzić na randki i spotkania towarzyskie. Mężczyźni uwielbiają patrzeć na rozpromienione kobiety, które są wtedy dla nich najbardziej atrakcyjne. Dlatego oprócz starannie wykonanego makijażu i założenia gustownej sukienki, pamiętaj o miłym wyrazie twarzy.

„Najbardziej ci do twarzy z uśmiechem” (Leonardo Da Vinci) – dzięki niemu nawet z trochę przetłuszczonymi włosami czy w źle dobranym ubraniu będziemy wyglądać lepiej. Wydajemy się wtedy bardziej pogodni i przyjaźnie nastawieni do innych. Uśmiech jest także naszą wizytówką i najlepszym „upiększaczem”. Nie bez powodu podczas robienia zdjęć słyszymy od fotografa: „Uśmiech, proszę!”.

„(…) jest najprawdziwszym, kiedy jednocześnie uśmiechają się oczy” (ks. Twardowski) – ten autentyczny, pojawia się na twarzy, gdy coś lub ktoś sprawi Ci prawdziwą radość. Zazwyczaj jest symetryczny, angażuje całą powierzchnię twarzy i nie trwa dłużej niż 5 sekund. Gdy jesteśmy nieszczerzy pracują tylko mięśnie wokół ust, a górna część twarzy prawie się nie zmienia. Również ruchy źrenic zdradzają zadowolenie. Rozszerzają się na widok tego, co piękne i dobre.

„Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru” (Basil Hume) − tak brzmi jedna z zasad radzenia sobie w trudnej, często niezręcznej dla nas sytuacji. Żartuj również ze swoich wpadek. Nie bądź zbyt surowa dla siebie i innych. Znajomi będą wiedzieli, że nie jesteś przeczulona na swoim punkcie oraz zachowujesz dystans do wielu spraw. Z takimi osobami łatwiej wchodzi się w przyjacielskie, a także służbowe relacje.


Maria Górczyńska

____________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ