trx1 - sporteuro

TRX – najlepszy sposób na domowy trening

trx1 - sporteuroZnudziły Ci się codzienne i monotonne treningi? Jeśli tak, to proponujemy TRX, czyli „Suspension Training”. Brzmi wrogo, ale w rzeczywistości to nic innego jak ćwiczenia, które wykonuje się na specjalnych taśmach zaczepionych pod sufitem.

Na czym polega TRX? Jest to prosty sposób na trening siłowo-stabilizacyjny, którego postawą jest wykorzystanie ciężaru własnego ciała. Ćwiczenia na tym prostym przyrządzie pozwolą Ci na doskonalenie równowagi, stabilizacji siły mięśniowej oraz wytrzymałości. Można go używać zarówno w siłowni jak i w domu.

TRX pozwoli wysmuklić ramiona, pośladki i brzuch, a do tego ćwiczenia same w sobie są ciekawe, więc jest to trening dla osób znudzonych hantlami i prostymi brzuszkami. Taśmy te możemy potraktować jako osobny trening lub jako dodatek do naszych codziennych ćwiczeń. Oto kilka prostych propozycji wykorzystania TRX:

1. Unoszenie bioder. Pozycją wyjściową do tego ćwiczenia jest podpór przodem z nogami opartymi na taśmach w powietrzu. Wspierając się stopami na taśmach, staramy się unieść biodra jak najwyżej.trx - sporteuro

2. Przyciąganie kolan do klatki piersiowej. Pozycja wyjściowa jak w poprzednim ćwiczeniu.

3. Pompki. Musimy skrócić taśmę. Stojąc, łapiemy jej rączki i pochylamy się do przodu. Wykorzystując własny ciężar, wykonujemy pompki. Im dalej wychylimy się do przodu tym ćwiczenie będzie trudniejsze.

4. Podciąganie w pozycji stojącej. Łapiemy rączki taśmy pod chwytem i odchylamy się. Podciągamy tułów jak najwyżej. To samo ćwiczenie możemy wykonać z nachwytem i w momencie podciągania łokcie prowadzimy jak najszerzej.

Osoby rozpoczynające przygodę z TRX nie powinny wykonywać więcej niż 10-12 powtórzeń każdego z ćwiczeń. Serię kilku z nich warto powtórzyć 3-4 krotnie, w celu osiągnięcia najlepszych efektów.

Aleksandra Cichowska, fot.mycbrc.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ