przyjaciele

Trwa Friendsfest, czyli największa gratka dla fanów „Przyjaciół”

Z okazji 25-lecia istnienia kultowego sitcomu od 23 sierpnia do 1 września trwa festiwal humoru z serialowymi przyjaciółmi. W Centrum Praskim Koneser na fanów „Przyjaciół” czeka mnóstwo tematycznych atrakcji w serialowym klimacie.

autor: Patrycja Aniserowicz 

Uczestnicy mogą poczuć się jak bohaterowie popularnego serialu. Rachel, Phoebe, Monica, Ross, Joey i Chandler od wielu lat bawią polskich widzów. Nic więc dziwnego, że kolejka chętnych do odwiedzenia strefy „Przyjaciół” jest tak ogromna.

Skąd ta popularność?

Serial był emitowany w latach 1994-2004 i stał się kasową produkcją. Aktorzy, którzy odegrali główne role zrobili ogromne kariery. Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry i David Schwimmer na dobre zagościli w amerykańskich produkcjach. Powstało 10 sezonów obrazujących codzienne życie grupy przyjaciół, ich wzloty i upadki, miłości i rozstania. To prawdopodobnie sekret popularności. Ukazanie normalne życie prowadzonego przez szóstkę znajomych spowodowało, że fani na całym świecie zaczęli się z nimi utożsamiać.

Poczuj się jak jeden z bohaterów serialu

Dzięki przygotowanemu  przez Comedy Central Polska wydarzeniu polscy fani mogą przenieść się do domu Moniki albo wypić kawę w słynnym Central Perk’u. Odważni mogą spróbować swoich sił w muzyce i zaśpiewać ukochaną piosenkę Phoebe – „Smelly cat”. Na zakochanych czeka także podróż do Las Vegas, by tak jak Rachel i Ross stanąć na ślubnym kobiercu. Przygotowano też pamiątki i gadżety z motywem „Przyjaciół”.

Ogromne zainteresowanie wydarzeniem

Instagram zalała fala zdjęć z Friendsfestu. Okazało się, że wśród fanów serialu są także polscy celebryci, którzy chętnie chwalą się zdjęciami z imprezy. Joanna Koroniewska próbuje odtworzyć piosenkę Phoebe, a Antek Królikowski z dziewczyną pozują na ołtarzu w Vegas. Dobry humor udziela się wszystkim, a zabawa, co widać na instagramowych zdjęciach, jest przednia.

Jak dostać się na festiwal?

Niestety bilety zostały wyprzedane, ale być może Comedy Central Polska, ze względu na ogromne zainteresowanie, powtórzy wydarzenie. Nie jest to jednak pewne. Fani serialu muszą uzbroić się w cierpliwość i zaczekać do kolejnej okrągłej rocznicy.

zobacz też: 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ