Tropical Island – tak bardzo egzotycznie

Pragniesz zostać poszukiwaczem przygód i odkrywcą tropikalnej wyspy? Tropical Island to egzotyczna oaza położona 60 km na południe od centrum Berlina. Miejsce to gwarantuje luksusowy wypoczynek dla całej rodziny.

www.businessinsider.com.au

Wodny Świat

Romantyczną lagunę położoną w pobliżu Lasu Tropikalnego otaczają skały, palmy i balijskie chaty. Krajobraz urozmaicają pluskające się w namorzynach żółwie oraz spacerujące flamingi, pawie i bażanty. Iście tropikalna temperatura i wisząca w powietrzu wilgoć prowokują do noszenia plażowego stroju. Uroku temu miejscu nadaje grota z wodospadem, którego szum odpręża nas i relaksuje.  Niezapomniane wodne szaleństwa zapewniają: kanał ze sztucznie tworzonymi falami, dwie podziemne ślizgawki oraz jaccuzi. Emocje wzbudza również najwyższa w Niemczech wieża ze zjeżdżalniami mająca wysokość 27 metrów. Na śmiałków czekają cztery różne zjeżdżalnie począwszy od łagodnej ślizgawki familijnej ze specjalnymi oponami do turbo ślizgawki, w której można rozwinąć prędkość nawet do 70 km/h.  Na najmłodszych czeka płytki brodzik w obszarze Morza Południowego ze ślizgawką, platformą do zabawy i fontanną. Natomiast dwustumetrowa plaża idealnie nadaje się do kopania dołków i budowania zamków z piasku. Po wodnych szaleństwach można przyjemnie spędzić czas na leżakach, popijając egzotyczne napoje.

 

Egzotyczna oaza wellness

Miłośnicy wellnesu mogą skorzystać z bogatej oferty saun i łaźni parowych położonych w sąsiedztwie Lasu Tropikalnego. W świątyni Angkor Wat znajduje się kamienna sauna Vishnu z trzema poziomami. Panuje w niej temperatura 90°C i wilgotność powietrza rzędu 20-25%. Korzystający z sauny wdychają różnorodne ziołowe kompozycje zapachowe, które pobudzają krążenie i łagodnie wspomagają proces oczyszczania organizmu z toksyn. Ciekawym przeżyciem jest również pobyt w łaźni błotnej znajdującej się w Kanionie Alcantara. Po nałożeniu na całe ciało warstwy wybranego okładu, po 15 minutach możemy się spodziewać opadu ciepłego deszczu z sufitu zmywającego maskę. W ramach relaksu można umówić się na odprężający masaż, peeling bądź wybrany zabieg kosmetyczny. Oaza wellness zaprasza nas także do fitness clubu, który znajduje się w Strefie Saun na piętrze Domu Azjatyckiego.

 

Wioska Tropikalna

Do Wioski Tropikalnej warto wybrać się ze względu na interesującą architekturę budowli dalekich krajów. Wchodząc do wioski przekraczamy imponującą Bramę świątyni z Bali o wysokości 13,80 metrów. Otwarte wrota bramy symbolizują rozdarte na pół Wzgórze Bogów. Natomiast miejsce kultu oddzielone jest od reszty świątyni dodatkową, zamykaną bramą. Reliefy z piaskowca i cegły przedstawiają motywy zwierzęce – lwy i smoki – oraz inne typowe dla Bali wzory i ornamenty. Uwagę przyciągają również „Długie Domy” wzorowane na tych znajdujących się na wyspie Borneo. Scena Wayang oznaczająca po malezyjsku „show”, znajdująca się w samym centrum wioski przyciąga licznymi atrakcjami, widowiskami oraz kursami salsy w rytm kubańskiej muzyki.

Nocleg

Egzotyczna wyspa zachwyca bogatą ofertą kwater noclegowych. Każdy znajdzie coś dla siebie. Na śmiałków czekają namioty Safari umieszczone wśród bujnej flory Lasu Tropikalnego. Chcąc poczuć klimat egzotycznej scenerii można zaszyć się na noc w jednym z drewnianych bungalow w stylu afrykańskim, azjatyckim czy też safari. W ofercie są także komfortowe pokoje o indywidualnym, tematycznym wnętrzu z widokiem na lagunę.

Tropical Island to niepowtarzalne miejsce dla fanów wellnesu. Koniecznie wygospodaruj trochę czasy, podczas podróży do Berlina, by móc rozkoszować się bogatą ofertą tej wyjątkowej wyspy! My już byliśmy!

 

Karina Pietrzkiewicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ