Statki wycieczkowe – pływający luksus

Słoneczne dni sprawiają, że coraz częściej myślimy o urlopie.  Ciepły wiatr, promienie muskające policzki pobudzają naszą wyobraźnię. Przeglądamy oferty biur podróży, zastanawiając  się, gdzie tym razem spędzić wakacje. Słowacja przyciąga termami, Las Vegas kasynami, kurorty wabią lazurową wodą. A może by tak skorzystać ze wszystkiego jednocześnie? Na rejsie wycieczkowym wszystkie te pokusy są w zasięgu ręki.

www.europeword.com 

Największe statki liczą ponad 300 metrów długości i mogą pomieścić kilka tysięcy osób. Taki ogrom naprawdę robi wrażenie. Luksusowe wyposażenie sprawia, że podróż jest przyjemnością samą w sobie. W mało którym mieście jest tak dużo atrakcji skumulowanych w jednym miejscu. Port docelowy jest kwestią drugorzędną. Najważniejszy na statku jest sposób spędzania wolnego czasu.

 

Co znajdziemy na pokładzie?

Pakiet usług jest wyjątkowo urozmaicony. Aktywni mają szczególne pole do popisu. Na pokładzie znajdziemy boiska, lodowiska, tory do jazdy na rolkach, joggingu, skateparki. Zwolennicy biegania po sklepach na pewno odwiedzą markowe butiki. W dzień można wyciszyć się w bibliotece, a wieczorem zaaferować  historią w teatrze. Żądni adrenaliny mogą spróbować swoich sił na ringu bokserskim. Pracoholicy znajdą swoje miejsce w centrum kongresowym lub zrelaksują się przy minigolfie. W wir nocnego życia wciągną liczne kluby nocne i kasyna. Kobiety odprężą ciało i umysł w Spa. Dzieciaki spożytkują swoją energię przy zabawach ze Shrekiem lub na karuzeli. Aquapark, kino i wspólny posiłek w wybranej restauracji będą doskonałą rozrywką dla całej rodziny.

 

Trasy

Atrakcja niestety nie należy do najtańszych, ale czasem można znaleźć okazyjne oferty. Ceny zależne są od standardu statków, rodzaju kajuty, klasy, no i przede wszystkim trasy i długości kursu. Wycieczkowce krążą po najbardziej atrakcyjnych wodach świata. Często opływanym rejonem są Karaiby i Morze Śródziemne. Turyści równie chętnie wybierają Pacyfik i morza europejskie. Najczęstszymi pasażerami statków wycieczkowych są Amerykanie, którzy preferują podróże na Alaskę i Bermudy. Polacy mogą wypływać na rejsy z  Trójmiasta lub dolecieć samolotem na miejsce wskazane przez biuro podróży.

 

Bogumiła Deka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ