Te klocki pomogą niewidomym dzieciom w nauce czytania!

Niewidome dzieci będą mogły szybciej i efektywniej przyswoić sobie naukę alfabetu Braille’a! Te, lekko zmodyfikowane klocki, bardzo przypominające kultowe LEGO, mają im pomóc w przyjemnej nauce. Cała akcja dopiero startuje, a klocki już pomagają 300 dzieciom! Zobacz o co chodzi i jak wesprzeć tę inicjatywę!

{youtube}qV79fzEVr_s|600|450|0{/youtube}

Opanowanie alfabetu Braille’a wymaga czasu, pracy i dużego zaangażowania. Dzieci często zniechęcają się, lub nie przywiązują do tego dużej wagi i wystarczającej ilości czasu. Jednak ta brazylijska firma pokazuje, że nauka alfabetu może być przyjemna i niezwykle efektywna!

Powyższe wideo opowiada historię dziewczynki, która urodziła się niewidoma. Aby nauczyć się czytać i pisać musiałaby używać dużej i ciężkiej maszyny, której nauczyciele nie potrafili obsługiwać, bo utrudniałoby i spowolniało cały proces kształcenia. Dziewczyna jest jedną z podopiecznych fundacji, która korzysta z tych specjalnych klocków. W ten sposób może się uczyć, a także bawić i integrować z przyjaciółmi!

Projektanci z brazylijskiej firmy Lew’Lara\TBWA stworzyli specjalne klocki nazwane Braille Bricks, które na pierwszy rzut oka wyglądają niczym klasyczne, kolorowe klocki LEGO, jednak z pewnymi zmianami – brakuje im niektórych wypukłych części widniejących na górnej warstwie klocka. Właśnie ta prosta modyfikacja umożliwia zapisanie wszystkich liter alfabetu Braille’a na zabawkach. Dzieci podczas zabawy, poprzez dotyk mogą rozpoznawać litery i łączyć je w słowa, tak aby opanować całkowicie umiejętność czytania i pisania. Aktualnie z pomysłu korzysta fundacja Dorina Nowill Foundation z Säo Paulo, która otrzymała 300 opakowania Braille Bricks.

Niestety brazylijskiej firmie wciąż dalego do duńskiego giganta, którym jest LEGO – właśnie dlatego pomysłodawcy i entuzjaśni pomysłu chcą go jak najbardziej nagłośnić i być może nawet przekonać LEGO, aby zaczęli inwestować w ich pomysł i w ten sposób pomagać niewidomym dzieciakom!

Udostępnione zostały również projekty klocków, które mają na celu zachęcanie również innych inwestorów do zapoznania się z ich inicjatywą. Do tego powstała także strona internetowa www.braillebricks.com.br, na której można dowiedzieć się więcej o całym pomyśle i zacząć wspierać akcję. Jeśli korzystacie z social mediów możecie również dać znać o inicjatywie poprzez użycie hasztaga #BrailleBricksForAll. Zapraszamy również na fanpage Braille Bricks!

__________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszegosklepu internetowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ