Taniec a rozwój dziecka

ID-10096350Ruch towarzyszy nam od urodzenia. Każde dziecko od najmłodszych lat wykazuje potrzebę aktywności ruchowej i zabawy. Poprzez taniec możemy spełnić ją nie tylko spełnić, lecz także wpłynąć pozytywnie na całościowy rozwój dziecka.

Euforia radości

Taniec wyzwala emocje i poprawia samopoczucie. Daje poczucie swobody oraz radości nawet największym smutasom. Jest formą rozrywki dla każdego dziecka. Z drugiej strony jest jedną z najbardziej efektywnych form relaksu. Rozładowuje napięcia i odpręża. Pozwala zapomnieć o troskach i zmartwieniach, które towarzyszą naszym pociechom.

Taniec to zdrowie

Skoro taniec to ruch, to jest on bardzo korzystny dla zdrowia: usprawnia koordynację ruchową i leczy wady postawy. Poprzez naukę dyscypliny i sumiennej pracy dziecko wzmacnia swoje mięśnie, ścięgna oraz dotlenia komórki mózgu, by później efektywniej pracować w szkole.

Dla maluchów w lekką nadwagą taniec jest dobrym rozwiązaniem, by zrzucić zbędne kilogramy.

Okiem specjalistyID-10091927

Taniec rozwija nie tylko potrzeby ruchowe, lecz także szereg dyspozycji psychofizycznych. Należą do nich:

  • spostrzegawczość,
  • pamięć,
  • koncentracje uwagi,
  • szybką reakcję,
  • koordynację wzrokowo – ruchową,
  • orientację w schemacie własnego ciała i w przestrzeni.

Taniec aktywizuje i rozwija również wyobraźnię dziecka, uczy działania i współpracy w grupie, a poprzez wewnętrzną dyscyplinę pozwala szybko się uczyć i tworzyć własne, dziecięce choreografie.

Tańczyć mogą wszystkie dzieci, jeśli tylko przynosi im to radość i satysfakcję.

Cecylia Oryszczyn

ZOSTAW ODPOWIEDŹ