Taco Hemingway i przerośnięte ego?

Chociaż mogłoby się tak właśnie wydawać, raper jednak przyznaje, że tak naprawdę ma on sporo kompleksów.

Nie od dziś wiadomo, że Taco Hemingway raczej stroni od dziennikarzy. Zrobił on jednak wyjątek, w ramach udziału w książce “To nie jest hip-hop. Rozmowy II”. Opowiadał tam między innymi o swoim ego:

„Rozmawiałem kiedyś z moją siostrą na ten temat i doszliśmy do wniosku, że w naszej rodzinie można zaobserwować pewien paradoks – z jednej strony wszyscy mamy nieco przerośnięte ego, a z drugiej strony mamy również nieco większe kompleksy niż przeciętny Kowalski. To dziwne – czuć się równocześnie niekiedy lepszym albo ważniejszym niż średni członek społeczeństwa, a przy tym dużo gorszym od kogoś innego.

Myślę, że mam spore ego, ale myślę też, że jestem dobry w ukrywaniu go w kawałkach, choć ono i tak w końcu wypływa na wierzch. Na płycie Taconafide i na “Café Belga” rapuję przecież wyłącznie o sobie.” Przyznał artysta.

Pomimo “sporego ego”, raper jednak zdaje sobie sprawę ze swoich ograniczeń:
„Człowiek sam nic nie zrobi ze swoim ego, jeśli nie kontroluje go jego partner, rodzina, przyjaciele. Poza tym, ego to ego, ale ja też dobrze znam swoje ograniczenia i wiem, w czym jestem dobry, a w czym nie. Samoświadomość jest dla mnie szalenie istotna. Nie rozumiem, dlaczego większość społeczeństwa jest w tak niewielkim stopniu świadoma samej siebie.

Fascynuje mnie obserwowanie ludzi, którzy są święcie przekonani, że robią coś świetnie, a w rzeczywistości są partaczami. Inna sprawa, że skromność i przyziemność zwykle są u ludzi fałszywe. Często ludzie po prostu kłamią. Teraz udzielam wam wywiadu, a w wywiadzie bardzo łatwo jest kogoś grać; gadałem kiedyś o tym z Quebo. Gdybym chciał wyjść na rock’n’rollowca, to opowiedziałbym parę szalonych anegdot z tras koncertowych. Gdybym chciał jawić się jako intelektualista – wystarczyłoby wymienić kilka książek, które przeczytałem. Wychodzę jednak z założenia, że szczerość i prawdziwość są spoko. Nie chcę nikogo udawać.” Dodał Taco Hemingway.

Poza Taco, w drugiej części książki “To nie jest hip-hop. Rozmowy” pojawią się inne ciekawe osobowości ze świata hip-hopu, a będzie to między innymi: donGURALesko, Miuosh, Oskar, Otsochodzi, Solar i Białas, Ten Typ Mes czy Czarnym HIFI. Premiera książki ma się odbyć 27 września 2019 roku – dzień przed koncertem Taco Hemingwaya oraz Dawida Podsiadło, na PGE Stadionie Narodowym.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ