Szefowa „Wiadomości” skandalicznie o śmierci Wajdy: Walcie się dalej

Marzena Paczuska, szefowa redakcji Wiadomości TVP w niewybredny sposób skomentowała na Twitterze śmierć wybitnego reżysera Andrzeja Wajdy. Wpis na szczęście już zniknął, jednak niesmak pozostał.

andrzej wajda nie zyjeJeden z najbardziej zasłużonych reżyserów historii światowego kina zmarł w niedzielę wieczorem. O jego śmierci mówił wczoraj cały świat, a Paczuska postanowiła wykorzystać tę sytuację, by nawiązać do demonstracji polskich artystów, którzy dzień wcześniej protestowali przeciwko ingerencji rządu w kulturę.

– Andrzej Wajda R.I.P. Walcie się dalej #NieOddamyWamKultury – napisała na Twitterze Paczuska

Zaraz po opublikowaniu postu, internauci zaczęli krytykować Paczuską i domagać się, by skasowała skandaliczny wpis. Kobieta początkowo zarzekała się, że tego nie zrobi i tłumaczyła mocne słowa w obliczu śmierci zasłużonego Polaka.

– Śmierć Andrzeja Wajdy powinna uprzytomnić pajacom, co jest wartością w kulturze – tłumaczyła się Paczuska i dalej – Zobaczcie jak głupia jest Wasza wojenka w obliczu tej śmierci. Tej straty i tego dorobku. To mam na myśli wspominając kino Wajdy.

Następnie szefowa „Wiadomości” po raz kolejny zwróciła się do demonstrantów.

– Jutro super grzanie. Małość i niestosowność na wyższym poziomie – tak? Tłuczcie się dalej – dodała.

Ostatecznie wszystkie posty zostały skasowane.  

______________                                                  

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ