Streamer “Ninja” zmienił platformę i zarobił 50 milionów dolarów

Najpopularniejszy obecnie streamer na świecie zmienił platformę. Od teraz zamiast na Twitchu będzie można go obejrzeć na Mixerze. Co skłoniło go do tej decyzji i zaryzykowania utraty ogromnej bazy widzów? 50 milionów dolarów od Microsoftu.

Na mocy umowy z Microsoftem Tyler „Ninja” Blevins będzie prowadził transmisje wyłącznie na platformie Mixer. Jak ujawnił nieoficjalnie dziennikarz The Verge, Tom Warren, gracz dostał za transfer czek opiewający na 50 milionów dolarów.

– Mixer jest platformą dla usługi Project xCloud, do której Microsoft pragnie zachęcać na wszelkie możliwe sposoby – ocenił Warren.

Tom Warren wyjaśniał, że Google ma YouTube i Stadię, Amazon Twitcha, a Microsoft Xboksa, Mixera i xCloud. Firma Billa Gatesa na tym polu wystartowała zdecydowanie najpóźniej, dlatego stara się odrobić straty poprzez odważne posunięcia.

Ta kwota nie jest zaskoczeniem dla Macieja “Sawika” Sawickiego, eksperta i komentatora rozgrywek esportowych.

– Weźmy pod uwagę, że Ninja potrafi przyciągnąć olbrzymią publikę. Gdy premierę miała gra APEX, Ninja otrzymał od producenta czek na milion dolarów w zamian za jedną tylko transmisję tej gry. Transmisję oglądał jednocześnie milion widzów – tłumaczy w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Sawicki.

View this post on Instagram

Ready for the Pro am!! W/ @marshmellomusic

A post shared by Tyler Blevins (@ninja) on

W szczytowym momencie stream śledziło 95 tys. widzów

Pierwszą transmisję z rozgrywki w Fortnite Blevinsa oglądało średnio na Mixerze 65 tys. osób. W szczytowym momencie stream śledziło 95 tys. widzów jednocześnie. Dla porównania, na Twitchu jego transmisje śledziło średnio 40 tys. widzów.

Ninja streamuje od 2009 roku. To nie pierwszy raz, kiedy angażuje się w świetnie płatne akcje promocyjne. Jak poinformował na swoim streamie, w samym 2018 roku na swojej działalności zarobił 10 milionów dolarów.

Zobacz również:

Jakuza odszedł z wytwórni Tedego po 15 latach

Źródło: Wirtualnemedia / Fot. instagram.com/ninja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5148 More posts in Newsy category
Recommended for you
Petycja do prezydenta w sprawie ułaskawienia Bonusa RPK

Bonus RPK od od blisko trzech tygodni przebywa za kratami. Raper ma do odbycia karę...