Sonoforeza – ultradźwiękowy masaż skóry

sonoforeza375life4styleSonoforeza to zabieg kosmetyczny, który za pomocą fali ultradźwiękowych wprowadza w głębsze warstwy skóry różne substancje odżywcze i lecznicze, dobierane w zależności od rodzaju i potrzeb skóry. Zalecana jest przy cerze trądzikowej, łojotokowej, naczyniowej, odwodnionej, dojrzałej, ze stanami zapalnymi, przebarwieniami i bliznami.

Efekty zabiegu

Zabieg sonoforezy wprowadza różnorodne składniki aktywne w głąb skóry. Fale ultradźwiękowe zwiększają wnikanie, a tym samym przyspieszają i potęgują działanie substancji odżywczych i leczniczych (np. zwalczających trądzik pospolity, uszczelniających naczynia krwionośne). Sonoforeza pobudza krążenie krwi i limfy, stymuluje procesy metaboliczne w komórkach oraz usuwa zanieczyszczenia. Jest to idealna metoda na odżywienie szarej, zmęczonej i pozbawionej jędrności skóry. Ponadto stanowi doskonałe dopełnienie kuracji przeciwtrądzikowej, a także jest pomocna przy pękających naczynkach. Nie można pominąć dobroczynnego działania sonoforezy na zmarszczki, przebarwienia i blizny.

Przebieg 

Po oczyszczeniu skóry, na twarz nakłada się ampułkę zawierającą substancje czynne, odpowiednio dobrane do potrzeb danego pacjenta. Następnie do skóry przykładana jest głowica, emitująca fale ultradźwiękowe, które zwiększają penetrację składników aktywnych. Fale o wysokiej częstotliwości powodują zmianę ciśnienia w komórkach. Na powierzchni naskórka oraz w jego warstwie rogowej wytwarzają się pęcherzykisonoforezalife4style gazu, które rozprężając się i kurcząc, pobudzają metabolizm i regenerację komórek. Pod wpływem działania fali ultradźwiękowych, otwierają  się kanały jonowe w warstwie rogowej naskórka, co ułatwia składnikom aktywnym dotarcie do głębszych warstw skóry. Ponadto, podczas zabiegu wytwarzane jest ciepło, które dodatkowo relaksuje i odpręża skórę oraz mięśnie. Zabieg można wykonywać raz na jakiś czas, w celu odświeżenia skóry, bądź też seriami jako terapię.

Przeciwskazania

Do głównych przeciwskazań do zabiegu sonoforezy należą m.in. choroby bakteryjne i wirusowe skóry, cukrzyca, epilepsja, jaskra, ogólnoustrojowe choroby przewlekłe, cukrzyca, epilepsja, jaskra, zakrzepowe zapalenie żył, niewydolność żylna, choroba wieńcowa i nadciśnienie,  endometrioza i torbiele jajników,  rozrusznik serca i inne metalowe implanty, nadczynność tarczycy, nowotwory, mastopatie, migrena, stany gorączkowe, ciąża.

Joanna Kamińska

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ