Sokół ujawnił datę premiery solowej płyty

Wojtek Sokół wydaje swój pierwszy solowy album. Czołowy przedstawiciel warszawskiej rapowej sceny zupełnie znienacka uruchomił preorder swojej płyty. Nie znamy tracklisty, okładki, listy gości ani żadnych innych szczegółów, jednak raper informuje, że zostaną podane wkrótce.

https://www.instagram.com/p/BrPdJjforqp/

Trudno uwierzyć, że Wojtek Sokół, jeden z najbardziej wpływowych artystów w historii polskiego rapu, po 20 latach działalności i 10 wydanych płytach nie ma jeszcze na koncie albumu solowego. To zmieni się już wkrótce – współtwórca WWO, TPWC i ZIP Składu oraz znakomitych płyt z Marysią Starostą zapowiedział właśnie wydanie wyczekiwanego solowego debiutu, którego premiera została zaplanowana na luty przyszłego roku. Na stronie Prosto ruszył preorder wydawnictwa.

Po tym jak w wakacje zreinterpretował numer Sitka i przejechał się konno po Śródmieściu jak szef, zaczęły pojawiać się różne plotki.

Album-niespodzianka

Poza zapowiedzią na stronie i plakatami na mieście raper nie podzielił się ze słuchaczami żadnymi informacjami dotyczącymi płyty. Nie wiemy nic o gościnnych występach, producentach, ba, nie znamy nawet tytułów utworów i samego krążka ani okładki! To pokazuje, jaką pozycję zdobył Sokół na polskiej scenie muzycznej – odbiorcy są w stanie w ciemno zapłacić 55 zł za album-niespodziankę. Nic dziwnego – założyciel marki Prosto, streetwearowego i wydawniczego potentata, w ostatnich latach często udowadniał, że potrafi zaskakiwać z porywającym rezultatem. 

Płyta Wojtka Sokoła ma trafić do sklepów 15 lutego 2019 roku. Jest to złamanie wydawniczej serii Sokoła (poprzednie dwa albumy nagrane z Marysią Starostą były wypuszczane w piątek trzynastego).

W mediach społecznościowych Sokoła widzimy, że cały czas pracuje on nad krążkiem nagrywając nowe numery. Liczymy na to, że jeszcze w tym roku otrzymamy pierwszy singiel.

Płytę możecie zamawiać pod tym linkiem -> prosto.pl/shop/product/wojteksokol/

Sokół – Wojciech Sosnowski urodził się 11 marca 1977 roku w Warszawie. To raper, przedsiębiorca oraz dziennikarz radiowy.

fot. Jakub Suwiński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

597 More posts in Muzyka category
Recommended for you
Solar podsumował rok: “Nie po drodze nam ostatnio ale pozdro Paluch”

W jaki sposób Solar dokonał podsumowania? Zrobił to w opisie do numeru „Boarding 2019”. Czytamy:...