kortowiada1 - sporteuro

„Słońce świeci, deszcz nie pada. Kortowiada, Kortowiada”

kortowiada - sporteuroTakie śpiewy można było usłyszeć podczas tegorocznych olsztyńskich juwenaliów – Kortowiady 2013. Mimo że pogoda żaków nie rozpieszczała atmosfera była gorąca jak zawsze. Przeżyjmy to zatem wspólnie jeszcze raz!

W ubiegły czwartek zaczęły się największe juwenalia w Polsce – Kortowiada 2013. Olsztyńscy studenci w kolorowej paradzie przeszli ulicami miasta i z rąk prezydenta Piotra Grzymowicza otrzymali nad nim symboliczną władzę. „Chcemy władzy, chcemy władzy!!!” – Krzyczeli przebrani za różne postacie studenci i w deszczu, ale z uśmiechem na ustach rozpoczęli kilkudniową zabawę.

Oprócz barwnej parady, w czwartek odbyły się również wybory Miss Wenus UWM. Swoje wdzięki prezentowały kandydatki z 16 wydziałów. Można je było podziwiać w sukniach ślubnych, strojach bikini i w scenkach przygotowanych razem z kolegami z wydziałów. Tytuł najpiękniejszej studentki przypadł Iwonie Grodzickiej z Wydziału Prawa i Administracji. Natomiast Miss Publiczności została blondwłosa Patrycja Polakowska z Wydziału Nauk o Środowisku. Przypadł jej również tytuł Miss Stomilu. Wieczorem studenci bawili się podczas licznych koncertów gwiazd disco polo, a potem do białego rana szaleli w klubach w całym mieście.

Piątek, czyli pierwszy dzień mojego pobytu na Kortowiadzie zaczął się a jakże – deszczowo. 9:00 – dworzec autobusowy, a tam śpiewający w strugach deszczu – „Słońce świeci nad nami” – studenci. Nie pozostało mi nic innego jak do nich dołączyć i wspólnie udać się do pierwszego punktu, czyli plaży kortowskiej. A tam czekały na nas zawody Must be the Dziekan. Władze wydziałów wspólnie ze studentami zmagały się w trzech wyjątkowo widowiskowych konkurencjach: wyścig z indeksem, rzut snopem siana i zapasy dziekanów.kortowiada1 - sporteuro

Następnie początek muzycznej zabawy, czyli rywalizacja zespołów podczas konkursu KortoFest. Nagrodę główną Jury przyznało zespołowi Straight Jack Cat. Muzycy, jak sami mówią, grają organicznego rock’n’rolla. Zarówno mnie, jak i całą olsztyńską publiczność porwali energetycznym i nieco nieprzewidywalnym koncertem.

O 17.00 na Górce Kortowskiej rozpoczęły się koncerty główne. Publiczność rozgrzewały zespoły wykonujące najróżniejsze gatunki muzyczne od punku, reggae, ska poprzez disco polo, metal i rock. Koncert rozpoczął się występem zespołu Zwycięzcy konkursu Ajdol, później na scenie wystąpili Zabili Mi Żółwia, Rockerfeler. Później rozgrzana publiczność szalała w rytm disco polo zespołu Akcent, po którym zagrał Acid Drinkers, Dubioza Kolektiv, Happysad, i Kult.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ