Sławne dzieci sławnych rodziców

Z jednej strony znane nazwisko i sławni rodzice to przepustka do kariery, do wielkiego świata. Z drugiej to udręka, bo rodziców często nie ma w domu, bo ludzie wchodzą z butami w prywatne życie rodziny gwiazdy. Wiele osób, które mają sławnych rodziców, stara się pozostać w cieniu, trzymają się z dala od świata show biznesu. Są też i tacy, którzy dzięki karierze rodziców sami postanawiają zaistnieć. A może po prostu odziedziczyli po nich talent i sami zasłużyli na sławę? Przed Wami kilku polskich „posiadaczy znanych nazwisk”, którzy zaistnieli w polskim show biznesie.

dzieciaki art life4style

Maciej Stuhr

Syn słynnego aktora Jerzego Stuhra. Polski aktor filmowy i teatralny, współzałożyciel kabaretu „Po Żarcie”. Z pewnością nie można mu odmówić talentu. Zdobywca tytułu Mistrza Mowy Polskiej, Honorowy Ambasador Polszczyzny. W 2007 został laureatem Nagrody Elle Style Awards dla najlepszego aktora, a to jeszcze nie wszystkie jego osiągnięcia. Grał w wielu filmach i sztukach teatralnych. W filmowej adaptacji „Przedwiośnia” Filipa Bajona według Żeromskiego udowodnił, że aktorstwo ma zapisane we krwi i że znane nazwisko, choć nie zaszkodziło, nie jest przyczyną jego sukcesu.

Grażyna Torbicka

Córka Krystyny Loski, ikony polskiej telewizji. Jedna z najpopularniejszych polskich prezenterek. Mimo, że działają w tej samej branży, ich kariery nie kolidują ze sobą w żaden sposób. Obie są bardzo lubiane przez Polaków, a wielu Polaków, zwłaszcza tych młodych, nie łączy ich ze sobą, dzięki czemu Grażyna Torbicka nie jest oskarżana o karierę zrobioną dzięki sławnej matce. Po mamie odziedziczyła talent i urodę ale swój sukces zawdzięcza również swojej pracowitości.

Katarzyna Tusk

Córka obecnego Premiera RP, założycielka serwisu makelifeeasier.pl, który co miesiąc odwiedza ponad 800 000 osób. Na temat jej sukcesu istnieje wiele różnych opinii. Jedni twierdzą, że gdyby nie nosiła znanego nazwiska, jej blog nigdy nie zdobyłby takiej popularności. Czy gdyby nie była córką Donalda Tuska, zaproponowano by jej występ w „Tańcu z Gwiazdami”? Z drugiej strony trzeba przyznać, że serwis założony przez Kasię Tusk, różni się od typowych blogów szafiarskich i to w tym może tkwić klucz do sukcesu. Bloga współtworzą również dwie inne panie: Zosia, odpowiedzialna za kulinaria i Gosia, która pokazuje nam jak prowadzić sportowy tryb życia i jak osiągnąć swoją wymarzoną figurę. Czy gdyby panie nie pisały w serwisie nic ciekawego, nazwisko jednego z najpopularniejszych
i najważniejszych polityków w kraju by im pomogło?

Aleksandra Kwaśniewska

Córka Aleksandra Kwaśniewskiego, byłego Prezydenta RP. Kolejna córka polityka, która pojawiła się w „Tańcu z Gwiazdami”. Bynajmniej nie z powodu swoich szczególnych osiągnięć. Swoją karierę poświęciła pracy w mediach. Przez rok współpracowała ze stacją TVN, prowadziła autorską audycję w stacji radiowej Planeta FM a obecnie jest współprowadzącą program „Mała Czarna” w TV 4. Portale plotkarskie uwielbiają zaglądać do jej życia prywatnego i komentować jej poczynania. Jej ślub z Jakubem Badachem był wielkim wydarzeniem medialnym. W jej przypadku znane nazwisko odegrało dużą rolę.

Marta Kaczyńska

Córka nieżyjącego już, byłego Prezydenta RP. Kto z Was wie czym zawodowo zajmuje się ta Pani? No właśnie. Polacy poznali ją bliżej dopiero po tragicznej śmierci jej rodziców, którzy zginęli w Katastrofie Smoleńskiej. Od tamtej pory media nie dają jej spokoju a ona nie wydaje się być specjalnie załamana tym faktem. Niedawno głośno było o jej rozwodzie, cała Polska śledziła jego przebieg. Co i rusz zdradza kolejne historie z życia swoich rodziców. Napisała o nich nawet książkę „Moi rodzice”, dzięki której zna pewno powiększył się stan jej konta.  Córki  polityków to jeden z ulubionych tematów portali plotkarskich, która pretendują do miana polskich celebrytek.

Jak widać wszystko zależy od podejścia konkretnych osób. Niektórzy potrafią dobrze wykorzystać swoje nazwisko, inni wykorzystują jedynie talent odziedziczony po rodzicach. Są również i tacy, którzy za wszelką cenę stronią od mediów i od całego celebrytyckiego świata.

Ola Barcz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ