Słaby wynik Polski na Eurowizji

Słaby wynik Polski na Eurowizji. Jak Gromee to tłumaczy?

10 maja odbył się drugi półfinał 63. Konkurs Piosenki Eurowizji w Lizbonie. Nasz kraj reprezentował polski DJ i producent Gromee wraz ze szwedzkim piosenkarzem Lukasem Meijerem. Duet zaprezentował piosenkę „Light Me Up”. Tego wykonania nie docenili widzowie oraz jurorzy. Polska zajęła 14 miejsce i nie dostała się do finału! Mówi się, że Lukas bardzo fałszował, co nie umknęło uwadze widowni.

Słaby wynik Polski na Eurowizji. Jak Gromee to tłumaczy?

Reprezentanci polski nie dostali się do finału, co było dużym zaskoczeniem dla znawców muzyki. Bukmacherzy obstawiali, że Gromee i Lukas kraj bez problemu awansują do finału, zwłaszcza że piosenka “Light me up” zdobędzie ponad 10 milionów wyświetleń na YouTube, co było dobrym wynikiem. Jednak występu Polaka i Szweda w półfinale nie można zaliczyć do udanych. Lukas Meijer bardzo fałszował. Jak Gromee ocenia występ?

„Festiwal rządzi się różnym prawami. Wiedzieliśmy o tym. Chcieliśmy zająć dobre miejsce, ale nie wchodząc do finału mam wrażenie, że są ważniejsze rzeczy na świecie, nic się nie stało, trzeba żyć dalej. Wokalista był zestresowany. Też nie mówiliśmy o tym, że Lukas od dwóch dni brał mocne leki na gardło. Nie mówiliśmy o tym, bo to by źle zabrzmiało. Staram się brać wszystko na klatę.  Pirotechnika nam nie zadziałała. Podczas prób wszystko działa, wszystko strzela, iskrzy, a na finale to nie działa. Co do wokalisty też jest pewna niewiadoma. Nie staram się go bronić, bo jesteśmy dorosłymi ludźmi. Można było to zrobić lepiej. Z drugiej strony wiem też, że wielu artystów miało podobne problemy. Jest jak jest” – mówił Gromee w rozmowie z „Party”.

Mamy przebój

Jednak są też pozytywne strony! Piosenka „Light Me Up” ma fanów na całym świecie!

„Cieszę się, że arena zaczynać śpiewać ten utwór, że Europa śpiewa ten utwór. Dla mnie to jest wygraną. Zawsze marzyłem, żeby zrobić utwór, który będzie przebojem w stacjach radiowych w innych krajach. Udało się to dzięki Eurowizji. Jestem w takim miejscu, w którym bardzo cieszę się, że udało się wyprodukować takie nagranie” – wyznał Groome.

—————————————————————————————————–

Źródło zdjęć: www.facebook.com/gromeeofficial/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ