Sieciówka Forever 21 na skraju bankructwa

Czy właściciele ogłoszą upadłości marki?


Forever 21

Sieciówka, która na rynku działa od 35 lat właśnie znalazła się w niezłych tarapatach (zresztą nie pierwszy raz – pewnie pamiętacie marketingowa aferę z dietetycznymi batonami w przesyłkach, nawet dla osób plus size, czy kradzież projektów od marki PLEASURES). Jednak teraz marka może pójść w ślady Topshopu, który zniknie z mapy Stanach Zjednoczonych.
Do kłopotów sieciówki dochodzi jeszcze znaczny spadek sprzedaży oraz nie małe problemy finansowe. Z doniesień hypebeast wynika, że firma próbuje wyjść z zadłużenia, stosowujac amerykańskie prawo upadłościowe, które pozwala na czas na restrukturyzację. Kierownicy liczą na to, że jakiś inwestor uratuję sytuacje. Natomiast jeśli do tego nie dojdzie, Forever 21 będzie musiał zrezygnować z działalności i ogłosić upadłość.

Będzie to także ogromny problem dla dużej ilości samych centrów handlowych, szczególnie na terenie Stanów Zjednoczonych. Ten gigant to szósty, jeśli chodzi o wielkośc, najemcą Simon Property Group. Posiada aż 99 sklepów w Ameryce (z 800 na całym świecie). Firma jednak jak dotąd nie odnosi się do tych informacji.
W Polsce Forever 21 pojawiło się zaledwie dwa lata temu. Między innymi w Krakowie, Warszawie, Łodzi i Poznaniu. Pierwszych sklep znajdywał się w Złotych Tarasach – niestety został on już zamknięty. To samo dzieje się z niektórymi punktami w Wielkiej Brytanii czy Chinach. Wychodzi na to, że nie takie forever. Szkoda bo barrrdzo lubię ten sklep!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

707 More posts in Bez kategorii category
Recommended for you
Marcel Moss: Toniemy we własnych kompleksach

– Ludziom wydaje się, że schowani za telefonem, czy komputerem mogą decydować o tym, jak...