Sieciówka Forever 21 na skraju bankructwa

Czy właściciele ogłoszą upadłości marki?


Forever 21

Sieciówka, która na rynku działa od 35 lat właśnie znalazła się w niezłych tarapatach (zresztą nie pierwszy raz – pewnie pamiętacie marketingowa aferę z dietetycznymi batonami w przesyłkach, nawet dla osób plus size, czy kradzież projektów od marki PLEASURES). Jednak teraz marka może pójść w ślady Topshopu, który zniknie z mapy Stanach Zjednoczonych.
Do kłopotów sieciówki dochodzi jeszcze znaczny spadek sprzedaży oraz nie małe problemy finansowe. Z doniesień hypebeast wynika, że firma próbuje wyjść z zadłużenia, stosowujac amerykańskie prawo upadłościowe, które pozwala na czas na restrukturyzację. Kierownicy liczą na to, że jakiś inwestor uratuję sytuacje. Natomiast jeśli do tego nie dojdzie, Forever 21 będzie musiał zrezygnować z działalności i ogłosić upadłość.

Będzie to także ogromny problem dla dużej ilości samych centrów handlowych, szczególnie na terenie Stanów Zjednoczonych. Ten gigant to szósty, jeśli chodzi o wielkośc, najemcą Simon Property Group. Posiada aż 99 sklepów w Ameryce (z 800 na całym świecie). Firma jednak jak dotąd nie odnosi się do tych informacji.
W Polsce Forever 21 pojawiło się zaledwie dwa lata temu. Między innymi w Krakowie, Warszawie, Łodzi i Poznaniu. Pierwszych sklep znajdywał się w Złotych Tarasach – niestety został on już zamknięty. To samo dzieje się z niektórymi punktami w Wielkiej Brytanii czy Chinach. Wychodzi na to, że nie takie forever. Szkoda bo barrrdzo lubię ten sklep!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ