Seria VAIO® Duo 13: pomysłowa i inspirująca

sony prawa.sporteuroWkrótce na sklepowych półkach pojawią się nowe, lekkie, hybrydowe Ultrabooki™ Sony VAIO® Duo 13 z ekranem 33,7 cm (13,3″) — ciekawie zaprojektowane i pozwalające twórczo wykorzystywać własne pomysły i wyobraźnię.

Seria VAIO® Duo 13 ma unikatową konstrukcję Surf Slider™, dzięki której użytkownik może błyskawicznie wybierać optymalny tryb pracy: z klawiaturą lub z tabletem i rysikiem. Tryb tabletu pozwala na odręczne rysowanie i pisanie przy użyciu wygodnego, reagującego na zmiany siły nacisku rysika cyfrowego; w trybie klawiatury można natomiast sprawnie przygotowywać dokumenty i prezentacje. Pisanie na pełnowymiarowej, podświetlanej klawiaturze nie wyklucza użycia dotykowego wyświetlacza, obsługującego między innymi gesty multi-touch.

Nowa seria ma szereg funkcji zwiększających efektywność pracy. Przykładowo, po wyjęciu rysika cyfrowego automatycznie włącza się program „Note Anytime for VAIO” służący do szybkiego tworzenia notatek, a w momencie uruchamiania urządzenie samoczynnie weryfikuje tożsamość użytkownika z użyciem funkcji rozpoznawania twarzy i loguje go bez wpisywania hasła. 

Modele z serii VAIO® Duo są wyposażone w 8-megapikselowy aparat z automatyką ostrości i matrycą „Exmor RS™ for PC”. Jest on umieszczony z tyłu obudowy, co ułatwia wykonanie ostrych zdjęć dokumentów, notatek z tablicy, a nawet wyświetlanych slajdów. O nadanie prawidłowego wyglądu przekrzywionym dokumentom i zdjęciom troszczy się wbudowana aplikacja „CamScanner”. Dostępna jest też funkcja OCR, która rozpozna tekst ze zdjęć i zamieni go na łatwą do przeszukiwania postać elektroniczną.* Zarejestrowane obrazy można eksportować do programu „Note Anytime for VAIO”, a następnie poddawać edycji i opatrywać komentarzami przy pomocy precyzyjnego rysika cyfrowego. Końcowy rezultat można umieścić w chmurze, udostępniając go w ten sposób kolegom z pracy albo znajomym.

Technologia TRILUMINOS® Display do urządzeń mobilnych, będąca owocem doświadczeń zdobytych przez Sony przy produkcji telewizorów BRAVIA, umożliwia reprodukcję bogatej palety naturalnych barw. Natomiast zadaniem systemu X-Reality™ do urządzeń mobilnych jest analiza zawartości obrazu i poprawa ostrości filmów przez generację brakujących pikseli. Połączenie tych technologii z wyświetlaczem Full HD rozszerza zakres reprodukowanych barw i pozwala uzyskać bardziej naturalną kolorystykę każdej sceny.

Dla zapewnienia doskonałych wrażeń audiowizualnych, zaawansowane technologie wyświetlania uzupełniono trybem ClearAudio+[1]. Jest on oparty na opracowanych przez Sony technologiach i algorytmach przetwarzania sygnału, które nadają brzmieniu maksymalną czystość i ekspresję.

 

Jeśli chodzi o łączność ze światem zewnętrznym, modele VAIO® Duo 13 śmiało mogą konkurować z nowoczesnymi smartfonami. Szerokopasmowy dostęp do Internetu oparty na szybkiej technologii 3G pozwala pozostawać w stałym kontakcie z klientami i znajomymi, sprawdzać pocztę, a nawet uczestniczyć w wideokonferencjach — bez szukania hotspotu Wi-Fi.

Jedną z najbardziej imponujących cech serii VAIO® Duo 13 jest wydajność akumulatora: 15 godzin bez ładowania[2] to najlepszy[3] wynik w całej rodzinie produktów Ultrabook™. Dzięki innowacyjnej technologii trybu czuwania urządzenie utrzyma łączność z Internetem nawet w energooszczędnym trybie uśpienia — i powiadomi o nowych mailach oraz wiadomościach z portali społecznościowych. Co więcej, „wybudzanie” z tego trybu trwa niespełna sekundę.sony lewa.sporeuro.jpg

W wypadku problemów z łącznością bezprzewodową w hotelu lub poza biurem można skorzystać z podłączanego do zasilacza sieciowego routera Wi-Fi. To niewielkie urządzenie przekształci łącze Ethernet w prywatny, mobilny hotspot. Do stworzonej w ten sposób sieci Wi-Fi można równocześnie podłączyć pięć smartfonów, tabletów i innych urządzeń mobilnych.

Informacja prasowa, fot.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ