Seks i kolęda w akademikach

Seks i kolęda w akademikach – dobre połączenie? Nietypowy pomysł jezuity podbija media!

Jak zachęcić młode osoby, aby otworzyły drzwi swojego akademika księdzu po kolędzie? Jezuita Paweł Kowalski z gdańskiej parafii Św. Krzyża wie, jak zwrócić uwagę studentów z Politechniki. Jego nietypowy plakat informujący o wizycie duszpasterskiej robi furorę w sieci! Seks i kolęda w akademikach – jak wam się podoba?

Seks i kolęda w akademikach – kontrowersyjny plakat

Wizyta duszpasterska w akademikach Politechniki Gdańskiej rozpoczęła się w miniony poniedziałek. Jak zachęcić studentów do przyjmowania księdza po kolędzie? Jezuita Paweł Kowalski z parafii św. Krzyża w gdańsku wie, jak zwrócić uwagę żaków. Kilka dni temu w domach studenckich pojawiły się plakaty o zaskakującej treści:

 „Kościół to nie tylko pytania o SEX (chyba udało mi się przykuć Twoją uwagę;)) #Kolęda 2017 błogosławieństwo na sesję, a Ty niezapisany?”

Kościół to nie tylko pytania o seks kolęda

Rzeczywiście, plakat spotkał się z dużym zainteresowaniem, a chętnych na kolędę nie brakuje. Jest to pierwsza taka akcja jezuity Pawła Kowalskiego. Duchowny zainspirował się lekturą portalu ASZ Dziennik – kiedyś zobaczył mema o typach księży. Wśród nich znalazł się „e-ewangelizator”. Wtedy pomyślał, że warto pójść w tym kierunku.

„Ksiądz nie gryzie, wpuść go na kolędę”

Okazuje się, że poprzedni duszpasterz też eksperymentował z plakatami, a jeden z nich trafiła nawet na demotywatory. Ulotka przedstawiała ujadającego psa, a tytuł brzmiał – „Ksiądz nie gryzie, wpuść go na kolędę”.

Zbyt wulgarny?

Plakat jezuity Pawła Kowalskiego nie tylko robi furorę w gdańskim akademiku, ale również zainteresowały się nim media. Wielu internautów popiera żartobliwe zaproszenie. Piszą, że ogłoszenie jest intrygujące i zachęca tych, którzy nie mają ochoty na kolędę albo są daleko od Kościoła.

Jednak nie wszyscy są zachwyceni nietypowym pomysłem. Niektórzy uważają, że plakat jest zbyt wulgarny oraz zastanawiające jest, czy rzeczywiście „tak kontrowersyjne metody duszpasterskie” zbliżają do Boga. Jakie jest wasze zdanie? Dobry pomysł?

„Koperta nie jest potrzebna”

To nie jedyny pomysł ojca Pawła Kowalskiego. Duchowny utworzył też wydarzenie na Facebooku – Kolęda studencka + błogosławieństwo na sesję w którym zaprasza do przyjmowania księdza w akademikach. Dodaje też, że „koperta” nie jest potrzebna.  

Paweł Kowalski SJ-Blog

 

 

————————————————————————————–

Źródło zdjęć: www.twitter.com/PawelKowalski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ